şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gaziantep spor'un bu yerlere gelmesinde sakip ozber le beraber cok buyuk emekleri bulunmaktadir.
 • altay ile ligden düşen teknik adam. son olarak 2. lig a kategorisi'nde kocaelispor'u çalıştırdı ancak istediği ortamın oluşmadığı gerekçesiyle istifa etti.
 • 90'larda antep'te spor malzemeleri satan bir dükkanı vardı. şimdi de chicco'nun antep bayisi.
  sakıp özberk, "gel bi ekmek de sen ye" deyip antrenörlük işine başladı. yürüdü gitti.

  aynı kategorideki bir başka isim için (bkz: nurullah sağlam)
 • bursasporun yeni teknik direktörü. 1955 yılında gaziantep'te doğmuştur. futbolculuk döneminde gaziantepspor, elazığspor ve vansporun başarısı için ter dökmüştür. gaziantepten sonra sırasıyla yimpas yozgatspor, antalyaspor, diyarbakirspor, altay ve kocaelisporu çalıştırmıştır. bursasporla süper lige çıkmak koşuluyla iki yıllık sözleşme imzalamıştır.

  (bursa hakimiyet'ten derlenerek aktarılmıştır.)
 • sözleşmesi karşılıklı olarak fesh edilerek bursaspor'daki görevinden ayrılmıştır. yönetim tarafından yapılan açıklamaya göre hüseyin kalpar tazminat talep etmemiştir. kalpar'ın bursaspor başındaki kısa dönemi hakkında ufak bir değerlendirme yapıp, tarihe not düşmek gerekirse:

  gerçek şu ki; kalpar göreve geldiğinde küme düşme hattının biraz üzerinde olan bursaspor, şu anda ligin altıncı sırasında yer almaktadır. kanımca kalpar'ın aslında pek de fena sayılmayacak döneminin sona ermesinde kritik altay, vestel manisa, erciyes ve kocaeli maçlarındaki puan kayıpları etkili olmuştur. zaten başarıya hasret ve son derece sabırsız olan bursa taraftarı ve medyası, katedilen mesafeyi iyi değerlendiremeyerek kalpar'ın görevden ayrılmasında önemli rol almıştır. halbuki adıgeçen maçlarda bursaspor, rakiplerinin şansı kadar biraz da kendi şanssızlığı ve golcülerinin beceriksizliği nedeniyle puan kaybetmiştir. olan yine teknik direktöre olmuş hüseyin hoca suçlu bulunmuştur.

  satırlarıma son verirken yeni teknik direktör yalçın gündüz'e allah'tan acil yardımlar, bursaspor'a kaybettiği özgüveni geri getiren hüseyin kalpar'a da meslek hayatında başarılar dilerim. bundan sonra bursaspor'un durumu ne olur derseniz gelecek sene birinci lige çıkma mücadelesi vermeye devam eder derim. bu kafayla biraz zor çıkar orası ayrı.
 • samsunspor'un yeni teknik direktörü.
 • samsunspor u bir ust lige cikarip gorevi birakmasi gerekendir.
 • kahramanım. kendisini istifaya çağıranlar, hatta huzur evine davet edenlerin utanması gerekerir. süper lige çıktıktan sonra bırakması gerekir diyenlere şiddetle karşıyım. tecrübeli kurt hoca.
 • başarılı teknik direktör. samsunspor'u da süper lig'e çıkarmıştır. vefasızlıkla karşılaşmamasını diliyor, tebrik ediyoruz.
 • kalpar'ı anadolu'nun sürekli rotasyon halindeki teknik direktörleri ile aynı kefeye koymamak lazım. şartlar yerinde olduğunda ve kendisine sabredildiğinde gerçekten iyi şeyler ortaya koyuyor. gittiği her takımda savunma kurgusunu ön plana alıyor ve diri-güçlü bir ekip oluşturuyor. borç batağına batmış, kendine güvenini yitirmiş samsunspor'u da iki yılda adam edip süper lige çıkardı. oynattığı kontrollü futbol eleştirilse de bu ülkenin lucescu'ya yaptığını gördükten sonra umarım samsunspor'da süper ligde hoca değişikliğine gitme düşüncesi hasıl olmaz, zira o zaman işleri gerçekten zor.