• tansu çiller'le ve recep tayyip erdoğan'la aynı çizgide, derin kişi.

odtü'ye nesillerden beridir düşman olan bir geleneğin temsilcisi olarak, bilimsel düşünme yöntemlerini mi övmesini bekliyorduk?
  • ilgili yazısına cevaben sözleyeceklerim olan homo sapiens
    göktürk 2 onurunu yaşatanlar odtülü bi kere o projenin türk mühendisleri odtülü, türkiye'nin en çok icat, patent çıkartan üniversitelerinden birinden bahsediyoruz ayrıca. gerçi yazının elle tutulur hiç bir yanı yok, her tarafı iftira, her tarafı yalan. nereden baksan tutarsızlık, nereden baksan .............

yazısına paralel gidersek: hüseyin kocabıyık'ı ele alalım mesela, insanlıktan çıkar, ne eksilir? hiçbir şey, hatta söyleyeyim insanlık kazançlı çıkar.

link degistiriyorlar ara sıra, ayrıca, tık kazandırmamak için buraya kopyalıyorum:

"bir kişinin veya bir kurumun ne kadar değerli olduğunu anlamanın basit bir yolu var: "o olmazsa ne olur?" sorusunu sormak.
    bu sorudan "o olmazsa olmaz!" şeklinde bir sonuç çıkarsa o kişinin, o kurumun nazını çekmek mantıklı bir davranıştır.
    ya "olsa da olur, olmasa da" diyeceğiniz türden bir nesneyse ne yapmak iktiza eder? bunun da basit bir cevabı var: ya önemsemeyeceksiniz ya da ondan kurtulacaksınız!
    odtü'lü eşkıyanın yol eylemleri sürüyor. tüm anlaşmalar yapılmış... hukuki herhangi bir engel yok... rektörlük onay vermiş... ama eşkıya eylemde. 12 mart eylemcilerini barındıran...
    bize göktürk-2 uydusu onurunu yaşatmayan... başörtülü kızları taciz eden odtü'lüler bunlar.
    bilimsel atıf endeksi'nde ilk yüze dahi girememiş... "türk buluşu" diyeceğimiz tek buluş gerçekleştirememiş bu kötü şöhretli üniversite ankara'nın sorunu haline gelmiş durumdadır.
    başa dönelim ve soralım:
    şu odtü denen üniversite olmamış olsa ankara ne kaybeder? üniversite sistemimiz ne kaybeder?
    türkiye'nin bilimsel varlığı ne kaybeder?
    cevabı belli: hiçbir şey kaybetmez! kuruluş amacında başarılı olamamış bu şöhreti kazıp kurumu kapatsak inanın türk üniversite sistemi kazançlı çıkar. odtü'nün kuruluş amacı neydi?
    ben melih gökçek'in yerinde olsam bu konuyu tartışmaya açarım."
  • mayıs ayındaki yazısında, "odtü'yü, hacettepe'yi, gazi'yi alın ankara'dan, geriye plastik bir şehir kalır elinizde." derken;
    ekim ayında "şu odtü denen üniversite olmamış olsa ankara ne kaybeder? üniversite sistemimiz ne kaybeder? türkiye'nin bilimsel varlığı ne kaybeder? cevabı belli: hiçbir şey kaybetmez!" diyebilmiş kişi..

mayıs yazısı
    http://www.sabah.com.tr/…-kocabiyik-hacettepe-farki

ekim yazısı
    http://www.sabah.com.tr/…ik-ankaranin-paraziti-odtu
  • ödtü olmasa türkiye hiçbir şey kaybetmez diye buyurmuş efendi.

kendisi olmasa, kainat çağ atlayacak haberi yok.

https://www.sabah.com.tr/…k-ankaranin-paraziti-odtu

son olarak içimden geldi:

(bkz: allah belanı versin)

edit: ölü link.
  • haluk koç,aykut erdoğdu ve nedim şener'in konuk olduğu uğur dündar'ın sunduğu halk arenası programı için az evvel twitter'dan ''halk tv adlı kanalda 4 tane puşt türkiye cumhuriyeti'nin cumhurbaşkanı'na hakaret ediyor. '' tivitini atmış kişi.. ardından da bir sürü çemkiren tivit attı.. tipik aktroll.. allah kurtarsın amca..
  • ankara'nın paraziti odtü yazısı ile ya şerefini, ya zekasını ortaya koyma çabasındadır. odtü de neymiş, türkiye'nin ilim güneşi hüseyin kocabıyık.
  • meslektaşlarına puşt diye hitap eden ve fikirleri(!) sayesinde iş bulmuş bir yazıcı.
  • odtü olmazsa türkiye hiçbir şey kaybetmezdi diyen tansu çiler in danışmanlığı yapmış kişi. şimdi tansu çiller in icraatlerinden bu adamdan bir şey beklenmeyeceğini tahmin edebiliriz. ancak bu kadar yalan dolan haber yaptığı için tebrik etmeden geçemeyeceğim.

bütün yasal süreçler tamam dediği yol planının askıda oldugunu, kasıma kadar herhangi bir işlem yapılamayacağını duymayan kalmamıştır, ki kendisi gazeteci muhakkak duymustur.

dünya sıralaması için abidik gubidik değerlendirmelere bakan insanın basic google search dediğimiz şeyden de bihaber olması enteresan. girsin de "world reputation rankings", "times higher education" gibi değerlendirmelere baksın.

bilimsel katkısını kusmuktan ibaret sayıp geçmek isterken, okulun değerli hocalarını, abetli laboratuvarlarını düşünüp bir yuh daha çekiyorum.

göktürk 23 onurunu yaşatmamak dediği, başbakanın saçma üslübuna yönelen protestoyu hala bi kılıfa sokma çabası, türbanlılara tacizi en ağır şekilde eleştiren odtülülerin genelini bu sıfatla anması nereden tutsan elinde kalacak 3 satırlık yazısı tam bir çöp.

odtü olmazsa bu lafların muhattabı başka bir üniversite olurdu. hacettepe, boğaziçi itü olurdu. hüseyin bey kendi için oluşan bu nefret boşluğunu böyle doldururdu. ama ben olsam odtü yü bırakıp ben olmasam kim ne kaybeder diye düşünür de kendimden utanırdım. gerçi hüseyin olmasa rasim olurdu, yiğit olurdu, fatih olurdu. yani olmasaymış da olurdu.
  • allah şaşırtmasın diyeceğim ama çok geç kalmışım sanırım.
    https://www.sabah.com.tr/…k-ankaranin-paraziti-odtu
  • anladığım kadarıyla ankara eki dar gelmiş yazar. gazetenin direk kendisinde bir köşe bekliyor. bu yüzden de ayarsız bir dozaj vermiş yandaşlığına. normal. adamların beslenme yolu bu sonuçta. padişahım çok yaşa demeler, el pençe divan durmalar, muhalif herkese ve her kuruma içi bomboş olan hakaretler, kabaran çekler.
hesabın var mı? giriş yap