şükela:  tümü | bugün
  • reza zarrab davasında tanıklık yapan eski komiser. 17-25 aralığa dair çok önemli şeyler aktarıyor. bu davanın seyrini değiştirebilir.
  • (bkz: 11 aralık 2017 hüseyin korkmaz tanık ifadesi)

şeklinde bir başlık açılmasını gerekli kılan eski bir komser yardımcısı.

17-25 aralık sürecinde, basına saçılan görüntüleri/ses kayıtlarını abd'de görülen davaya delil olarak ekletmiştir.

recep tayyip erdoğan 'dan suç örgütünün en tepesindeki kişi olarak bahsetmiştir.

savunmanın, hüseyin korkmaz'ın ifadesinin görülen davayla ilgili olmadığına dair itirazı reddedilmistir.
  • kral çıplak ve hırsızdan korksak polis olmazdık sözleriyle tanınan aslan parçası.
  • fetöcü eski komiser yardımcısı. hırsız varsa da fetö'den emir aldıktan sonra hırsızın peşine düşen bu sebeple de iş ahlakı bulunmayan zat. savcı buna sormuş dellilerin niye kopyasını aldınız, bu da demiş o zaman örtbas edileceğini biliyorduk diyerek te alenen yalan söylemiş yalancı. ulan her taraf savcı , hakiminiz kaynıyordu ne örtbas edileceği biliyordun şerefsiz. yeniden sana verdiler delilleri ülkene karşı kullanmak , zarrab olayını tayyiple bağlantı kurmak için size getirdim demesi gerekirdi. sen bir komiser olarak ülkene falan hizmet etmiyordun fetöye hizmet ediyordun işte bu sebeple de vatan hainisin. kendisinin ttürkiyeden kaçış tarihi ağustos 2016. kendisinin ne olduğunu bu tarih anlatıyor zaten. 15 temmuz 2016 darbesi tutmayınca hemen tüymüş aslan parçası.
  • tipik fetöcü yavşaklığının finali mübarek, burdayken benim 17 25 le hiç alakam yok, parafım yok bilgim yok diyerek tahliye oluyor abd de bu isi 8 polisle ben yaptım diyor. haşhaşilerin tüm amerika umutları da piç olmuş gibi bu başlıktaki tatsızlıklarına bakılırsa.

http://www.bbc.com/…r#post_5a2eb7f1e4b02f757f165e12
  • herifin türkiye'de mahkemeye verdiği ifade "17/25 aralık dosyalarında hiç çalışmadım, tek parafım yok, ben 17 aydır neden tutukluyum? 17/25 aralık dosyasında görev almadığım için disiplin cezasına gerek olmadığım kararını efkan ala imzaladı. 17/25 aralık dosyasında değil işlem yapmak, o dosyadan haberim bile yoktu. başka büroda çalışıyordum. nasıl suç işledim ben?" olan fettoş çocuğu.

oraya sktirolup gidince "herşeyi ben yaptım, ben gördüm, biliyorum" diyen birinin dediklerini ciddiye alanın aklına şaşıyım.

altı üstü komiser muavini bu şahıs. 2010'da mezun olmuş, bir anda almışlar mali şubeye general yapmışlar. bu herifin kimin iti olduğunu anlamak için müneccim olmaya gerek yok. sırf operasyon çekmek için oluşturulmuş kadrolar bunlar. amaçları görev yapmak, iş çıkartmak değil. pensilvanyadaki hötöröften emir alıp, operasyon yürütmek, kolluk gücüyle darbe yapmak.

garip olan bunu kim saldı? yurtdışına nasıl çıktı?

dahası sabah-akşam-star gibi yerlerde halen daha "feto görünümlü darbe girişimi" gibi ifadelerle üstü kapalı fettoş güzellemesi alenen yapılıyor ve bunları kimse görmüyor mu?

birilerinin tarikat-cemaat yapılanmaları ile devleti işgalden vazgeçmediklerini görebilmek için daha başımıza ne gelmesi lazım?? mevcut tüm dini yapılanmalar bu herif gibileri yetiştirip devletin milletin başına bela ediyor.
  • tipik olarak yanlış bilgiyle hükme varılan kişilerdendir. ama bu sefer mazur göreceğim sizi zira haber kaynakları da bilgi kirliliğinden muzdarip, siz de onlardan besleniyorsunuz. hadise şu;

hüseyin korkmaz, 17 aralık büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda görevliydi. ama mal ak polisler 25 aralık dosyasından tutukladı. o da doğal olarak benim bu soruşturmayla en ufak bir alakam yok dedi ve 17 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye edildi. 17-25 birlikteliği karışıklığının bir sebebi de bu.

kamuoyunda 17 aralık ve 25 aralık dosyaları tek bir soruşturma gibi algılanıyor, tc tarihinin en büyük dosyaları olduğundan dolayı da normal. ama gerçek şu ki; 17 aralık dosyası, reza zarrab temelli ve savcısı celal kara. 25 aralık ise etiler polis okulu, urla villaları ve havuz medyasını deşifre eden, yasin el kadı, usame kutub gibi isimlerin olduğu, savcısının da muammer akkaş olduğu ayrı bir soruşturma. hatta 25 aralık operasyonu, 17 aralık dosyasında çalışan emniyet ve adliye mensuplarının bir gece yarısı toplantısıyla görevden alınması üzerine bu soruşturmanın da yarım kalmaması için o tarihte yapıldı, yoksa soruşturma daha da sürecekti.

durum budur
  • bugün yine tanık olarak ifade vermeye başlamıştır. hayır söylenecek çok şey var da yorum yapamıyor insan