• 1949 yılında konya'da doğdu. eczacı hattat uğur derman bey'den talik meşk etti.
    hattat hamit* bey'den sülüs-nesih icazeti aldı.
  • (bkz: erol donmez)
  • alvarlı efe hazretleri vakfı kurucusu, hamid aytaç'ın talebesi hattat.
  • küçüklüğünde yaz kur'an kursuna gitmiş olanlar bilir belki. çok kolay öğreten bir kur'an öğreniyorum elif ba kitabı vardı.
  • mimar sinan caminin de hatlarını kendisi yazmıştır.
  • sufi kitap'tan alvarlı efe hazretleri hakkında güzel bir kitabı olan nakşibendî hattat, derviş.

nakşibendî dergâhıdır bu makam-ı dilküşâ
    işte meydân-ı muhabbet gel azizîm merhabâ.
  • http://www.biksad.com/ sitesinde etraflıca anlatılan, biksad (bilim kültür ve sanat derneği)'ın kurucusudur.

ilgili videoları da buradan izleyebilirsiniz
  • kur'an-ı kerim'i baştan sona yazmak gibi meşakkatli bir işi başarmış nâdir hattatlardandır.

muhtelif matbu ve el yazısı mushaf okumuş, uzun yıllardır da arap hattı olan mescid-i nebevi kur'an'ı okuyan biri olarak hüseyin kutlu hattı kur'an dikkatimi çektiyse de medine hatıralı mushafımı sevdiğim için değiştirme niyetinde değildim. ancak geçtiğimiz ramazan bir vesileyle bizzat okuyarak müşerref oldum. bilmiyorum hattatın karakterindeki ağırbaşlılık ve dinginlik mi sinmiş fakat öylesine suhûletle okunan bir hat ile yazmış ki mest oldum. serlevhası, sure başları, gülleri, esma-i hüsna'ya referansla seçilen 99 farklı ayet durağıyla müzehhibi ersan perçem de ayrı bir güzellik katmış.

kur'an-ı kerim mekke'de indi kahire'de okundu istanbul'da yazıldı sözünün hâlâ geçerliğini koruduğunu gösteren nâdide bir eserin hattatıdır. eline sağlıktır.
  • bakınız arkadaşlar çoğu insan küçüklüğünde karşılaştığı bir cami hocasıyla islama ısınır ya da bir soğuma hissetmiştir. ben kendimi şanslı hissediyorum. küçüklüğüm hüseyin kutlu hocanın imamlık vazifesini yaptığı hekimoğlu ali paşa camisinde geçti. üslubu,bilgisi, kalbe ve akla hitap eden hutbesi vaazı ,medeniyet perspektifi,cami ve çevresini harabelikten kurtarması anlatılacak çok şey var kendisi hakkında, o dönemde bizlere farklı bir imam portresi çizmiştir ve hep beklediğimiz aradığımız şeydi.velhasıl iyi ki tanımışız dediğimiz insanlardandır kendisi.
  • bir arkadasin babasiydi.gür sakallrıyla oglunun imzası icin mudur odasında durdugunu hatırlar gibiyim.
hesabın var mı? giriş yap