şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
2284 entry daha
  • milliyetçiler şöyledidr, böyledir diye genelleme kasanları çok merak ediyorum;

hacılar bu öz güven nereden geliyor!

her görüşte, o görüşün deha düzeyinde temsilcileri vardır. vardır ki kitleleri bir şekilde sürüklemiştir.

ben mesela uygun görmediğim bir ideolojinin başrol oyuncularına atıp tutmam, potansiyel benden daha zeki ve entelektüeldir çünkü.

adam gelmiş, tarihçi, yazar, şair, öğretmen adama frensiz salıyor. hem de bu adam bu konuda rekor baskı yapan kitapların yazarı. sevme, beğenme, saçma falan bul hepsine eyvallah... aptal demek ne alaka lan, nasıl gerizekalı diyecek haddi buluyorsun ki kendinde !!!

s400'ü de bırakayım şuraya;
    ''öyle herkes ırkçı olamaz. ırkçılık zeka ve eğitim ister; cahil adam ırkçı olamaz.” prof.dr.ilber ortaylı
  • burada son derece klise argumanlarla cerkes, merkes, kürt geyigine girenler karsilarinda akilli bir argumanla bu adami savunmamizi bekliyorlar. savunulmaya ihtiyaci mi var?

kendisinin cok zeki oldugunu sanip ilk kez ve en guzel kendi yazdi sanan kara cahil sigirlarin açıp açıp tekrarlaarrca kendi yazdıkları entry'leri okudugunu ve "ne yazmisim ama beeh" diye sevindirik olduklarini da biliyorum. yani o derece mal ki, gidip baslikta arama da yapmiyor tekrara girer miyim, hakkimda ne dusunurler diye. evet anladim, sen cerkessin deden de roro, bi arasa kac dede bulucan bakalim bu baslikta? biz yillardir okumaktan kustuk, midemizi sozluge kustuk artik, sen atsiz'i yeni ogrenmissin ona mi yanalim, 1348987652259975. kez ayni sikik seyleri yazmissin ona mi yanalim, mevzuyu anlamana daha coook var ona mi yanalim, kazik kadar olmus adam gelmis ilk entry'sini giriyor atsız basligina, fikri gelmis akp secimlerde kalin sicinca, hah bir baska entry'sinde "allah belami versin ki aktroll degilim" demis bir de en bi klise "höntrilerimi okusaniz anlarsiniz" i da cakmis, bak bu da bi ilk mesela, hep ilklerini yasamis bir anda, fikir ustune fikir siciyor ona mi yanalim. sen baya kunfeyekun guruhusun, ona mi gulelim. neyin dantel gorunme cabasindasin, sen kime neyi ispatliyorsun ufaklik? botunun islandigi suda bogarim seni.

sadece senin hayal dunyan genis degil, herkes kadarsin ne eksigin var ne fazlan. senin gittigin yollardan gozu bagli dönüyor türk milliyetcisi. sikik argumanlarini siktirgit o minnacik aklinla feysine yaz, instana yaz.

belki seni de sikleyen birileri cikar da, iki kirinti ekmek atar, sevindirik olacak baska kanal cikar.

normal sartlarda senin gibilere bu basliktan ekmek cikmaz.

ciksa da karnini doyurmaz. *
9 entry daha