• kendisini doğumunun 114. yılında en sevdiğim şiiriyle anıyorum:

ruhun mu ateş, yoksa o gözler mi alevden?
    bilmem, bu yanardağ ne biçim korla tutuştu?
    pervane olan kendini gizler mi alevden;
    sen istedin, ondan bu gönül zorla tutuştu...

gün senden ışık alsa da bir renge bürünse;
    ay secde edip çehrene yerlerde sürünse;
    her sey silinip kayboluyorken nazarımdan
    yalnız o yeşil gözlerinin nuru görünse...

ey sen ki kül ettin beni onmaz yakışınla,
    ey sen ki gönüller tutusur her bakışınla!
    hançer gibi keskin ve çiçekler gibi ince
    çehren bana uğrunda ölüm hazzı verince

gönlümdeki azgın devi rüzgarlara attım;
    gözlerle günah işlemenin zevkini tattım.
    gözler ki birer parçasıdır sende ilahın,
    gözler ki senin en katı zulmün ve silahın,

vur şanlı silahınla gönül mülkü düzelsin;
    sen öldürüyorken de, vururken de güzelsin!
    bir başka füsun fışkırıyor sanki yüzünden,
    bir yüz ki yapılmış dişi kaplanla hüzünden...

hasret sana ey yirmi yılın taze baharı,
    vaslınla da dinmez yine bağrımdaki ağrı.
    dinmez! gönlün, tapmanın, aşkın sesidir bu!
    dinmez! ebedi özleyişin bestesidir bu!

hasret çekerek uğruna ölmek de kolaydı,
    görmek seni ukbadan eğer mümkün olsaydı.
    dünyayı boğup mahşere döndürse denizler,
    tek bendeki volkanları söndürse denizler...

hala yaşıyor gizlenerek ruhuma "kaabil";
    imkanı bulunsaıdı, bütün ömre mukabil
    sırretmeye elden seni bir perde olurdum.
    toprak gibi her çiğnediğin yerde olurdum.

mehtaplı yüzün tanrı'yı kıskandırıyordur.
    en hisli siirden de örülmez bu güzellik.
    yaklaşması güç, senden uzaklaşması zordur,
    kalbin işidir, gözle görülmez bu güzellik.
  • ergen eğlendirir.
    tengri biz menen, otağın çorak olsun. hüloog. bak ırkçılık çok güzel bişiy, başbuğ atsız bu konuda bissürü bissürü kitap yazdığına göre vardır bir bildiği. anlıyosun di mi asena? ccc kalp ccc. tengri biz menen demiş miydim? evet biz menen. demiştim. o kadar ırkçıyım ki atsız ata boynuma dolasa sesimi çıkarmam. neden mi? çünkü ben tek haneli iq ile yaşayan bir primatım. biz menen tengri, otağ ışık filan.
  • bu adamın kaç doğum yıldönümü var amk?

sanki ayda bir sol frame’de doğum gününü kutluyorlar gibi geliyor bana.

tanım: arap isimli türk ırkçısı. notureysizm.
  • “atsız vefat ettiğinde ankara’daydım. kalkıp istanbul’a gittim. cenaze namazı, kadıköy’de osman ağa camii’nde kılındı. yanımda, atsız kadar sevdiğim fethi gemuhluoğlu ağabeyim vardı. imam efendi’nin “merhumu nasıl bilirsiniz?” sorusuna yüksek sesle fethi ağabey cevap verdi: “bu musalla taşı, atsız kadar gerçek bir er kişiyi az görmüştür, hocaefendi!” fethi gemuhluoğlu mü’min, muttaki, musalli derviş gönüllü ağabeylerimizdendir. atsız’ı çok iyi tanıyanlardandır. karacaahmet mezarlığına kadar yanımda ve kolumdaydı. atsız’ı yol boyunca o anlattı; ben ağladım.”

yavuz bülent bâkiler

vaktiyle bir atsız varmış.
    var olsun!
  • gereksiz bir bilgedir; ama bir bilgedir...
  • kafatasçı ırkçıların babası. bu adamı ve ideolojisini savunan 15 yaşından büyük kimsenin içinde insan sevgisi olabilme ihtimali yok. saygılar
  • (bkz: sabahattin ali) gittikçe yükselirken, tarihin çöplüğune doğru gün sayan ırkçı.
  • gök bilge demişler hazretleri için. astronost yahut astrofizikçi miydi anlamadım. teorisi mi varmış
  • siyasi çizgisi bana oldukça uzak olmasına rağmen, gelmiş geçmiş en iyi psikolojik romanı yazmıştır. ruh adam.
    insanlar kişisel öfkelerini sanata ve edebiyata yaklaşımlarında biraz geride tutmayı bilmeliler kanımca.
    evet ırkçıdır, bunu da hiç inkar etmemiştir, bu yüzden tiksinti vericidir benim fikrimce, ancak kötü edebiyatçıdır demek aptallığın daniskasıdır.
  • sabahattin ali'nin işsizliğe,açlığa,ailesinden koparılmasına,vatanını terketmeye ve en son ölümüne sebep olan belkide direk azmettericisi ,kafatasçi,ırkçı,türklüğü ve türk olmayı bir meziyet sanan, zihniyetini siktimin piçi,erkeğin orospusu...
    bu köpeğin mezarı nerde bilen varmı gitsekte işesek mezar taşına piçin..
    (bkz:'' babam kan tahlîli yapmazdı ama kafatası ölçer ve bundan bayağı keyif de alırdı!”)
    piçin oğlu yağmur atsız demiş bunuda..yazacak çok şey varda güzelim cumartesimi şu piçe harcayamıcam sonra devam ederim...
hesabın var mı? giriş yap