şükela:  tümü | bugün
  • "benseno- türkçenin ruhu" adlı kitabın yazarı. akedemik hegemonyadan kendini kurtarmış biri. adı geçen eserde türkçe üzerine şimdiye kadar yapılmamış bir inceleme yapmış. ilk başta anlaşılması zor fakat anladıkça ufuk açıcı bir kitap. ilk baskısı "ğ" (oğ) yayınlarından çıktı.
  • ikinci kitabi `runa simi` (insan dili) olan yazar. kitabi iz yayinlarindan cikarmis.

iyi ki de cikmis.
  • her ne kadar kitaplarından her hangi birini henüz okuyamamış olsam da asım gültekin abi vasıtasıyla kendisiyle tanışıp, sohbet etme imkanı yakalamıştık. dil üzerine ilginç tespitleri ve düşünceleri var. usta yazar, mütefekkir rasim özdenören "wittgenstein 'dan önemli" demişti göktaş için, gerisini siz düşünün artık.
  • kardeşim.
    her ahval ve şeraitte kefili olacağım bir kimse.
  • esra elönü'nün geçenlerde yazdığı yazıda, entellektüel kimliğini islami camiadan kız kaldırmada kullandığını ima ettiği kişi

http://www.on5yirmi5.com/…c/koseyazisi.aspx?c=20153
  • geçen hafta tanıştık kendisiyle. 3 saat sohbet ettik. daha doğrusu o anlattı biz dinledik, sonra soru sorduk. zeki biri. anladığım kadarıyla daha önceden bu zekâyı bir âyân ı sabiteye bağlayamamış, yeni yeni bir zemine oturtmaya başlamış.

çözümlemeleriyle benim kafamdakilerin örtüşmesi mutlu etti beni. atalara ve kana çok mühim anlamlar yüklüyor. türk kelimesini hiçbir çekince taşımadan kullanabiliyor. hafızlığı var mı bilmiyorum ama ezberinde epey ayet var, kıraati de iyi. "derinleşecek adam lazım, ibn arabî gibi biri gerek, teknolojinin içtihadı henüz yapılmamıştır, modern dillerle din anlaşılmaz, internet 10 yıllık hafızadır iletişim kuramıyoruz gençlerle" gibi çıkarımları var.

esra elönü'nün hüseyin rahmi'yi eleştirmesine gülüp geçmeye bile tenezzül edilmez. elönü o sıralar bekardı zannedersem. bu arada hüseyin rahmi yakışıklı biri. eğer "müslüman mahallesi"nden kızlar etkileniyorsa doğaldır.
  • twitter'da antisemitik twitleri favorileyen bir adam. haram yemeyi müslümanlığa tercih edenlerden olmadığına inanmak istiyor insan..
  • kültür ve tarih sohbetlerine konuk olmuş bensenoğ türkçenin ruhu