• türkiyedeki milyonlarca 'şahin' soyadlı insanlardan biri.
  • uludağ üniversitesin'de, i.i.b.f de su zamana kadar ögrencilerden en cok küfür işiten, arabasının yanındayken o'na iyi günler öğretmenim diyerek kitlediğim öğretim üyesi.
  • kaman doğumlu olup, kırşehir lisesi ve istanbul üniversitesi iktisat fakültesi mezunudur. yüksek lisans ve doktorasını fransa'da gremoble ve montpellier üniversitelerinde tamamlamıştır. 1977 yılında bursa üniversitesi iktisadi ve sosyal bilimler fakültesi'nde akademik göreve başlamıştır. 1982 yılında doçent, 1988 yılında profesör ünvanlarını alan hüseyin şahin halen uludağ üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi iktisat bölümü'nde öğrencilerin canına okumaktadır.

yukarıdaki bilgiler mikro iktisat kitabının arka kapağından alınmıştır.
  • otokoç insan kaynakları müdürü'nün adı
  • kendi ait tuhaf bir vurgusu vardır, sona doğru hızlanıp yükselen cümleler kurar. derslerde ilahi okumasıyla meşhurdur. iyidir, hoştur.
  • bir ara uskudar anadolu lisesinde de ogretmenlik yapmisti sanirim, cok iyi bir insandir.
  • bir dönem atanur oğuz lisesi'nde fizik öğretmenliği yapmış bir hüseyin şahin de vardır ki evlere şenliktir. birileri onu fena kandırmış fizikte iyi olduğu konusunda.
  • iyi niyeti onuna kadar somurulmus uskudar amerikan din hocasi.

ornek:
    sabah saat sekiz dersine girdiginde sinifmizdaki en arka siranin icine gazete kagidi doldurulup, uzerine kolonya sikilditan sonra sira aleve verilip etrafinda dans edilmistir. ben o sakin adami daha cildirmis bir surat ifadesiyle hic gormemistim, gormedim:

h.s. : ooooluum a.b. otuuur yerine otuur!
    a.b. : hocam ama siraaam yaniiiyoooo...

olayin akabinde mudur sinifa girer, huseyin sahin olayi amerian filmlerinin turkce dublaji tarzinda anlatir:
    h.s. : ders basi a.b.'nin sirasi alevler icindeydi... genc alper imdadimiza yetistiiii -saat sekiz sifir bes sulariiii- atesimizi sondurduuuuu... cok sukuuuur...

disipline giden de alper oldu bu arada... orospu mudur yuzunden...
  • bu nick'li bir sozluk yazarimiz da mevcut.
  • uskudar amerikan da ahmet erzurumluoglu hircinligiyla kemalettin senturk u animsatiyorsa, huseyin sahin de efendiligiyle taninan oguz cetin i animsatir.
hesabın var mı? giriş yap