• erciyes üniversitesi enerji sistemleri mühendisliği bölüm başkanı ve kurucusudur. bir dönem (enerji sistemleri mühendisliği bölümünü açmadan) makine mühendisliği bölümünde derslere girmiştir. mükemmel bir insan. eğitime ve bilime önem veren egodan yoksun, mütevazi kişilikli 2-3 kişiden birisi. dünya çapında yazdığı makaleler ve bilimsel araştırmalarla erciyes üniversitesi mühendislik fakültesi ortalamasını bir hayli yukarıya taşıyan şahsiyet.

o kadar mütevazidir ki, diğer hocalar çayı odalarına isterken bu hocamız kantinde çay sırasına girer, tost kuyruğu bekler, sırası gelmeden araya kaynak yapmaz. gidip yanına oturursunuz sohbet eder.

hakkında tek bir entry girilmemiş olması beni şaşırttı.

kendisiyle şöyle bir anım da mevcuttur;

günün birinde dersten çıktık. sınavları okudu mu okumadı mı ne zaman açıklayacak diye konuşuyorduk. tuvalete yöneldik ben pisuvara yöneldim, arkadaş kabine yöneldi.

-ne zaman okuyacak bu hüseyin yoca yahu
    -ne bileyim aq. bir o kaldı okusa da memlekete bilet kessem. büte kalmasaydım iyiydi.
    (tuvalete giriş kapısı terste kalıyor görünmüyor kimin girdiği)
    -pazartesiye açıklayacam çocuklar dedi bir ses. biletini kes sende gideceksen git memlekete. sınava girmeyenler haricinde kimseyi bırakmadım dedi.

sonra geldi yanımdaki pisuvara işedik beraber.
    "çok sağolun hocam" derken fermuarı çekiyordum.

böyle bir güzel adamdır.
hesabın var mı? giriş yap