şükela:  tümü | bugün
 • eskimo kopegi.
 • hasski husky falan da denilen bu mavi$ gozlu kopeklerin
  di$leri tipi falan korkutucu gelir insanlara
  ama hepsinin icinde bir mamyun ruhu gizlidir
  oyuna , orayi burayi isirip piclik yapmaya doyamazlar, herkese kendilerini sevdirirler, kedilerden bile anlamazlar burunlarini cirmalatirlar onlara, cok insancil pictirler, yolda gorurseniz kesin seviniz.
 • (bkz: husky)
 • şimdiye kadar gördüğüm en asil görünüşlü yaratık,kahverengi,beyaz bi de siyahlı grili(ki favorim bunlardır) olanlarını gördüm,ilerde(kendi evim olduğunda)mutlaka ediniceğim,aksi takdirde gözüm açık gidiceğim köpek(ya da kurt)türü(bkz: hastasıyım)
 • sibirya kurdu
 • asil durusuyla saygi kazandirtan hayvan modeli.
 • komsunun kopegi
 • renkleri yasadigi enleme gore kalitsal olarak koyu gri-siyahtan beyaz renge degisen, asyanin soguk ve kuzey bolgelerinde rastlanmasi muhtemel bir orta boy calisma kopegi turudur.
  gerektiginde sifirin altinda 40 , 50 derece sicakliklara kadar dayanabilirken onu plajda kostururken gormeniz de mumkundur. yogun tipi yagislarinda kendini kara gömerek uyuyacagi yeri içgüdüsel olarak hazirlar. sicak havalarda ise beton veya pek isik almayan serin bir yerde yatarak gündüzü geçirmeyi tercih eder.
  basik ve kasli yapisi soguk havada uzun mesafelerde dayanikli olmasini saglarken uzun tüylü ve güçlü kuyrugu keskin manevralarda denge saglamasini amaclar.
  huskyler, yüzyilllar önce avrupalilar tarafindan kitanin kuzeyine uyum saglamasi amaciyla o yörenin çoban köpekleriyle birlestirilerek bugün kanada malamutu olarak bildigimiz irki üretmislerdir.

  egitimi çok zor ama bir o kadar da zevklidir. disipline çok ihtiyaç duyarlar. genel olarak basina buyruk tavirlari ve yavrulardaki hareketlilik ve oyunbazlik zaman zaman çileden çikartsada sehir ve ev ortamina çok rahat uyum saglayan, insanlarla barisik bir kopektir. sahibini sasirtmayi o kadar sevmese ve bekçilik yapamasa da kuzey amerikali akrabalarindan çok daha dayanikli ve süratlidir. kar üzerinde en hizli hareket eden canli olarak bilinir. çok kisa mesafelerde ulastigi inanilmaz hiz ve hemcinslerine karsi baski kurma istegi sokakta bazi sorunlara yol acabilir.

  (bkz: alex)
 • mükemmel ve neredeyse her hayvanseverin sahip olmayı isteyeceği bir cins.ancak ne olursa olsun bencilce sebepler nedeniyle** özellikle istanbul ,izmir ve antalya gibi şehirlerde iklim nedeniyle beslenmemesi gereken bir hayvandır. ayvalık'taki bir arkadaşımın bunları gözardı edip bir adet husky almasıyla bu hayvanların türkiye gibi sıcak iklimli ülkelerde çektikleri işkenceye şahit olmuştum. her yıl mart ayından ekime kadar hayvan ekzema olup tüylerini pul pul döküyor . uyuşuklaşıyor ve kaşınmaktan başka bir şey yapamıyordu.
hesabın var mı? giriş yap