şükela:  tümü | bugün
 • ciddiyet, oksuz kalmi$ espri anlayi$idir derdi felsefe ogretmenimiz hüsnü bey. $i$e dibi gibi kalin camli, metal cerceveli gozlukleri vardi kocaman. henuz kirkinda yoktu ama gozlerinin altindaki torbalar onu cok daha ya$li gosteriyordu.

  eli belinde dola$irken siralarin arasinda, hep ayni pencereden bakardi bahceye. cicek acmi$ kiraz agaclarina yazdigi $iirleri gorunce yillar sonra bir edebiyat dergisinde, o pencerenin onundeki agacin kiraz oldugunu hatirlami$ti aniden.

  gülşen-i hüsnüne kimler varıyor caliyordu salonda. bahcede deli gibi acmi$ kiraz agaclarinin cicekleri savruluyordu. ko$arak indi merdivenleri, ayaklari ciplak. tam en cok cicekli olanin altinda durdu kollarini acarak. ertesi sabah bulduklarinda yerde yatarken sogumu$ hüsn-ü endamini, ustu kiraz ciceklerinden bir konfeti ile kapliydi, yuzu bembeyaz...
  hüsnü'nün hüznü sahife 237
 • özdemir erdoğan'ın böyle bir şarkısı vardır. matrak bir şeydir. hatırladığım kadarıyla da sözlerini yazayım, efendim.

  seni hiç kıskanmadım hüsnü.
  allah versin, daha iyi ol.
  şu garip kardeşini sual edersen
  nasıl hasretim sevgiye bir bulabilsem
  tadına doyamadan geçip gitmesem.

  sen bu mevzulara hiç takılmadın, hüsnü.
  dedin ki "terk edilmezsin olursan güçlü
  sen sevgiyi ticaretle karıştırdın her zaman
  sevgi almak değil, paylaşmaktır, hüsnü."

  düşünceli şarkılar albümündedir, efendim. o efendim nereden çıktı be? :s
 • komik bir insan ismi.

  (bkz: komik isimler)
 • geçenlerde içinde "küçük kardeşi hüsnü" geçen bir konuşmaya kulak misafiri oldum. bir terslik vardı ama anlayamadım. biraz düşündükten sonra çözümüm şuna kanaat kıldım: hüsnü diye küçük kardeş olmaz. olsa olsa hüsnü abi olur. yani benim için, abilere yakıştırılmış bir isimdir hüsnü.
 • emek 4. cadde milli kütüphane tarafında, serender pastanesinin karşısında, eski peppermill'in yerine açılmış balık, et lokantası.

  gayet şık dekorasyonu var, güzel olmuş. mezelerden ve balıktan hiç şikayetimiz olmadı, gayet lezzetliydi. fiyat konusunda birazcık ortalamanın üzerinde fakat yemek, mekan ve servis performansı açısından hak ediyorlar. 50'lik rakı, salata, 5 çeşit deniz ve ege tabağı, 1 porsiyon lüfer ve barbun için kestikleri hesap 170 törkiş lira.
 • özdemir erdoğan ın manidar şarkılarından biridir.
  hüsnü
 • ılk entry'e baktım: #5765949 komik kedi ismi demiş. sevgili ev arkadaşımın ismi. buyrun sizi onunla tanıştırayım:
  hüsnü

  ufukta bize ayrılık gözüküyor. umarım herkesi memnun edebilecek bir orta yol bulabilirim...
 • hasan güzel, hüseyin güzelcik demekmiş. hüsnü ile ilintili hale gelirler.

  (bkz: hüsne), hüsna