şükela:  tümü | bugün soru sor
 • chp konya eski il başkanı olan bozkurt doktordur.

  üniversiteyi kazandığımda nerede ne yapılır nasıl yaşanır bilmez iken kendisine ulaşmıştık telefon ile, il başkanlığından ayrıldığını söylemişti ancak her türlü yardımcı olabileceğini söylemişti.
  sonrasında kendisini ziyaretlerimde oldukça samimi davranmıştı ve her konuda bilgi sahibi olduğunu hissettirmişti bana.

  konya'da onun zamanında chp hem gençlik örgütü olarak kuvvetliydi hem de şehirde söz sahibi idi.

  umarım vekilliğinde de aynı durum gereçli olur.
 • 1950 erzincan doğumludur.
  1973 yılında istanbul üniversitesi, istanbul tıp fakültesi'nden mezun oldu. 1980 yılında gata’da ihtisasını tamamlayarak kbb uzmanlığını aldı. konya asker hastanesi ve serbest muayenehanesinde kbb hekimliği görevinde bulunduktan sonra 1992-1996 yılları arasında konya ssk hastanesinde başhekim olarak görev yaptı. dr. hüsnü bozkurt, 24.05.2010 tarihinden itibaren özel medline konya hastanesi kulak burun boğaz uzmanı olarak görev yapmakta olup, 01.10.2012 tarihi itibariyle de başhekim (genel direktör) olarak göreve başlamıştır.

  tüm konya'nın tanıdığı başarılı bir kbb uzmanıdır.

  başkanlığı zamanında chp, konyada ki en parlak dönemlerinden birisini yaşamıştır.

  (bkz: 7 haziran 2015 genel seçimleri) için chp den aday adayı olmuştur. konyadan gelen bilgilere göre ön seçimi önde götürmektedir.

  umarım milletvekili olabilir ve konya için güzel günler görürüz.
 • 7 haziran seçimleri sonrasında milletvekili olacak güzel insan.
 • cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle fezleke haazırlanan konya milletvekilidir.

  --- spoiler ---

  bozkurt hakkında, 21 ağustos'ta parti bilgilendirme toplantısında yaptığı konuşmada cumhurbaşkanı erdoğan hakkındaki sözleriyle ilgili "cumhurbaşkanı'na hakaret" suçlamasıyla hazırlanan fezleke, tbmm başkanlığına sunulmak üzere adalet bakanlığına gönderildi.

  dokunulmazlığı kaldırılsın

  bozkurt'un milletvekili olduğu hatırlatılan fezlekede, soruşturma başlatılabilmesi için anayasa'nın 83. maddesine göre "yasama dokunulmazlığı" olduğu için dokunulmazlığının kaldırılması talep edildi.

  cumhurbaşkanı erdoğan'ın avukatı hüseyin aydın'ın, 25 ağustos'ta, ankara cumhuriyet başsavcılığına verdiği suç duyurusu dilekçesinde, bozkurt'un 21 ağustos'taki chp bilgilendirme toplantısında cumhurbaşkanı erdoğan'a hakarette bulunduğu gerekçesiyle "erdoğan'a karşı onur, şeref ve saygınlığı ve itibarı hedef alınarak atılı suçun işlendiğini" ileri sürerek, soruşturma yapılarak bozkurt hakkında kamu davası açılmasını talep etmişti.

  --- spoiler ---

  bu ülkenin cumhurbaşkanı, başbakanı veya bakanları, halkın onur, şeref ve itibarını hedef alacak konuşmalar yaparken bir şey yok tabi.
 • maraş katliamının 37. yılında şu basın açıklamasını yapan chp konya milletvekili:

  "maraş’ta, 37 yıl önce, 19 aralık gecesi başlayan ve bir hafta süren, insanların kadın, çocuk, hamile, yaşlı, hasta ayrımı yapılmaksızın sadece alevi oldukları için katledildiği bir vahşet ve insanlık utancı yaşandı. öyle bir vahşet ki; sadece türkiye cumhuriyeti tarihinin değil, insanlık tarihinin de en büyük utanç tablolarından biri olarak unutulmamak üzere hafızalara kazınırken, gerici zihniyetin ve uydurulmuş din anlayışına tutsak akıl dışılığın, ne denli tehlikeli olduğunu ve neler yapabileceğini en acı şekliyle gözler önüne serdi.

  maraş sokaklarında oluk oluk kan akıtan bu katliam, tanık olan, bilen, izleyen milyonların belleğine kazınmıştır. her ne kadar unutturulmak, katledilenleri anma etkinlikleri dahi engellenmek istense de, bu menfur olay hafızalardan asla silinmeyecek, unutulmayacak ve unutturulmayacaktır. günümüzde de etnisite temelinde benzer olayları önlemenin ve ulusal birliği sağlamanın yolu, başka maraşların, sivasların yaşanmamasını sağlayacak akıl ve bilim öncülüğünde uydurma değil, doğru din anlayışının topluma yerleştirilmesidir.bu düşüncelerle, yüzün üzerinde alevi yurttaşımızın hayatını kaybettiği 1978 maraş katliamı’nı şiddetle kınıyor, hayatını kaybedenleri rahmetle anıyorum."
 • 9 kasım 2016 tarihinde yaptığı unutulmaz konuşmasıyla meclis tarihine geçen chp konya milletvekili. https://www.youtube.com/watch?v=wgvj3nnfn7e

  "bu kararnamelerle yeni rejim inşa etmeye çalışıyorsunuz. derdiniz fetö falan değil. eğer derdiniz fetö olsaydı ilk olarak o fetö'ye vücut veren siyaset erbabından işe başlardınız. bütün derdiniz bu rejimi değiştirmek, bunu yapmayın.

  bu cumhuriyet'in kubbesi atatürk ve laikliktir, oynamayın kilit taşıyla. yıkacaksınız o kubbeyi, kalacağız hep beraber altında.

  yapmayın!
 • şuan halk tv'de konuşan konya milletvekili. hitabeti gayet güçlü. her şeyden önce konuşmayı biliyor.
 • halk tv de yayınlanan programda konuşan,binali yıldırım'ın hayır diyenleri terörist ilan etmesine karşı olarak sen kimsin ulan çıkışıyla dikkatimi çekmiş güzel insandır.felaket bi şekilde hükümeti karalıyor.referandum da chp nin bu adamı sahaya sürmesi gerek cidden müthiş konuşmakta.
 • şuan halk tvde yürekli bir konuşma yapıyor, emekli askeri hekim ,bana terörist diyenin alnını karışlarım demiştir. çok derin söyledi, hitabeti çok iyi.
 • an itibari ile halk arenasi'nda konusan 10 adam gucundeki milletvekili. tuylerim diken diken oldu. gozlerim doldu. helal olsun!