şükela:  tümü | bugün
 • kim ki?
 • fetö'cü hakim...

  kendisi hakkında fetö tarafından parlatılan bir hakim olduğu yönündeki ifadeleri ve hakimler ve savcılar kurulu'nun “teneke hakim” ibaresini kullandığını hatırlatan çalmuk, “parlak falan değilim. ben pırıl pırıl hakimim. ben altın hakimim, çöpe de atsanız bu değişmez. teneke hakimler var ama ben onlardan değilim” diye konuştu.

  fetö kumpası olan ergenekon davasındaki hukuksuzlukları savunmaya devam eden sanık çalmuk, “siyasi değil hukuki bir davaydı. takır takır yargılama yaptık” dedi.
  fetö'ye ait bank asya'ya para yatırma suçlamasına da yanıt veren çalmuk, bu bankadaki hesabını 2005'te kırıkkale'de asliye ceza hakimiyken açtırdığını, örgütün talimatıyla değil de çocuğunun geleceği için bu hesabına para yatırdığını ileri sürdü.
  hüsnü çalmuk, ergenekon davasının üye hakimlerinden biriydi. mahkeme başkanının izinli olduğu dönemler de en kıdemli hakim olarak heyete başkanlık yapıyordu.

  https://www.sozcu.com.tr/…de-hesap-veriyor-2399257/
 • şerefli bir hakim olsaydı eğer içerde bir yolunu bulup intihar etmesini bekleyebilirdik ama olmadığı için hayatını sefalet içinde fetöcü abilerinden umut bekleyerek geçirecektir. bank asya'ya para yatırmasını neden olarak gösterdiği çocuklarının bile hayatını öyle bir karartmıştır ki ya babalarını reddedecekler ya da hayatlarını çalmuk soyadını taşıyarak utanç içinde geçireceklerdir.