şükela:  tümü | bugün
 • devlet büyüklerine hakaret suçlamasıyla evi aranıyormuş.
  anlayamadığım bir şey var; evinde depolanmış, ileride kullanılmak üzere hazırlanmış hakaretleri mi arıyorlar?
  aklıma mukayyet ol yarabbi!
 • içeri atılması suriye'deki teröristleri kurtarmayacak. artık onları hiçbir güç kurtaramayacak. suriye halkı izin vermeyecek.
 • kılıçtaroğlu'na sesleniyorum ..

  konuşmayacaksın ! gidip o ''adam'' ı oradan çıkartacaksın. gerekirse bütün parti teşkilatını toplayacaksın, olduğu binanın önünde günlerce bekleyeceksin o adamı alacaksın. yeter .
 • suriye arap cumhuriyeti kökenli türk gazeteci ve ortadoğu uzmanı yazar.

  kendisi aynı zamanda prof.dr. unvanına sahiptir,ama bunu kullanmayı sevmez.

  türkiye'nin müslüman kardeşlerinin, suriye'de cihatçılarla olan kirli ilişkilerini ve bu cihatçıların gerçek kimliklerini deşifre edip eleştirdiği,cihatçılara karşı esad'ı,ona bağlı rejim güçlerini desteklediği için sudan bahanelerle gözaltına alınmış bu gece de rahatsızlandığından hastaneye sevk edilmiştir.geçmiş olsundur.

  kendisi sosyal medyada düşüncelerinden dolayı ölümle tehdit ediliyordu.

  radikal islama karşı merhem olarak görülen ılımlı islam işte böyle birşey,canınızı doğrudan almasa bile özgürlüğünüzü elinizden alıyor.sizi hapsedip hani eğer mümkünse içeride ölmenizi istiyor.böyle de insancıl,böyle de demokrat.

  önceleri bizimkilerin "bu kemalist rejim bizi bütün komşularımıza düşman etti,bizi islam coğrafyasından uzaklaştırdı" diyerek başlattığı suriye ilişkilerinin sonradan öğreniyoruz ki meğersem suriye'yi iran ve rusya etkisinden uzaklaştırmak,abd'nin taleplerini iletmek,suriye'de amerikancı -gerici müslüman kardeşlerin parti kurmalarına izin verdirtmeye ikna etmek içinmiş.

  tabii bunlar olmayınca esad, esed oluyor,kardeş esad zalim ve katil esed'e dönüşüyordu.

  ne yazık ki başlarda hüsnü mahalli'de bizim islamcılara kananlardan.olsun,en azından o çabuk uyandı.umarım tutuklanmaz ve bir an önce özgürlüğüne kavuşur.
 • asıl suçu kendisini hedef gösteren, tehdit eden gazeteciler işlerken, suriye ordusu, teröristleri temizliyor dedi diye devlet büyüklerine hakaret ettiği iddiasıyla göz altına alınmış. kalp yiyen, alevileri katleden öso'cular "devlet büyüğü" oldu.

  öso'cu muyuz lan biz, öso bizim ordumuz mu. el nusra cephesi militanları bizim askerimiz mi, bir insan öso'yu eleştirdi diye içeri mi alınır.

  o "antidemokratik diktatoryel esed" suriye'sinde bile böyle bir uygulama yoktur.
 • konuşmasına tahammül edemeyenlerin hepsinden daha çok vatanseverdir. sonradan gelip vatandaşı olduğu bu ülkeyi hepsinden daha çok sever ve daha çok endişe duyar gidişattan. arabını türkünü geçtim, insandır çünkü.

  onun tabiri ile sonlandırayım; "siz kimsiniz ulen!"
 • suriyeli bir arap olarak; geçmiş günlerde kendisine sorulan bir soruya "anladıysam arap olayım" şeklinde bir "türk tepkisi" vermiş bizi koparmıştır.
 • serbest bırakılmış.

  sağlık durumu çok kötüydü. mecburen bırakmak zorunda kaldılar. alçaklığınız ise baki kalacak. 67 yaşındaki hasta adama etiğiniz zulüm de yanınıza kalmayacak.
 • "bu ülkede muhalefet yok" diyene kafa atasım geliyor, olmamasının nedeni hepsinin hapse tıkılması olabilir mi acaba? sevgili çomar?
 • doğup büyüdüğü topraklar yoğunlukla suriye dışından gelen cihatçılar tarafından kısmi olarak kurtulduğu için sevinmesi tam da halep'in rejim tarafından ele geçirilmesinden sonra hakkında gözaltı ve evinde arama kararı alınmış olan gazetecidir. türk basınında suriye'ye en hakim gazetecidir aynı zamanda. havuz medyasının "ajandır o" muhabbetlerine birkaç gün evvelden başlayıp kamuoyunu hazırlamaya çalışması ilk sinyallerdi.
  böylece türkiye'deki tutuklu gazeyeci sayısı 82'ye çıkıyor. teşekkürler türkiye