şükela:  tümü | bugün soru sor
 • toplamda vücüt ağırlıklarının 10 katı kadar daşşak sahibi olmaları hasebiyle fizik kurallarına karşı gelen bir oluşum. kurtlar vadisi seyircisi yeri geldiğinde bu ikilinin birçok büyük ayarını görmüş, özlü sözünü duymuştur.

  dizide konsey denen o garabet organizasyon hemen yıkılmamış ise bu ikili sayesindedir. yoksa karahanlı, testere, vanunu falan tırt. bunların alayı fıs, ama hüsrev ağa ile laz ziya başka...
 • akp'nin kurucu kadrolarında bulunurlar.
 • ikisi de kesici aletlerle oldurulmustur. biri kilicla, digeri sisle. husrev aga hep daha karizmatik gelmisti bana. adam konustugunda lafla dovuyordu karsisindakini. karahanli' ya acik acik posta koyan tek kisiydi. her ne kadar sonunu getirse de. yok seni baron yapan kim? yok eline gecen her firsatta beni al asagi etmeye calistin. yok sen ciftlikte at timar ederken biz insan timar ediyorduk demeler falan. baktiginda laz ziya daha politik husrev' den. ikilinin olusturdugu baski testere ve tombalacinin sonunu getirdi. gerci ziya da testereye pis giydirmisti. ben ananin ustundeki adam miyim ne la.
  simdi tak takkeyi, al tayyip posterini, otur oyle izle amk.
 • yöresel irfan dediğimiz olayın vücut bulmuş halleridir. hüsrev ağa'nın etnisitesine dair bir bilgi verilmese de güneydoğulu, genelde fars kültüründen etkilenmiş bir görüntü çizerdi. laz ziya ise tayyip'in kürt mafyasını palazlandırmasından önceki dönemde adı korkuyla anılan karadeniz mafyasının bir temsilcisi idi. ikisi de gençliklerinden itibaren makam - mevki sahibi olmuşlardı. konsey içindeki aristokratik - gelenekçi kanadı temsil ederlerdi. ayar konusunda da dizinin en sağlam iki karakteriydiler. kızlarıyla başları dertteydi.

  allah istemi betil'e de baykal saran'a da rahmet eylesin. karakter oyunculuğu nasıl olur, bir dizi karakteri on yıl sonra bile bütün netliğiyle nasıl hatırlanır herkese gösterdiler.

  "necmiiii, sen kısa donla ananı keserken biz burada otuz bin kişiye racon kesiyorduk." - laz ziya
 • moviemax turk kanalı sayesinde hasret gideriyor olduğumuz ikili.

  kaydediyorum uzun zamandır, o efsanevi ilk 3 sezonu izlemek büyük zevk. sonrası zaten tiksinçli iğrençli.
 • dizinin ilk zamanlarındaki konsept danışmanı soner yalçın tarafından oluşturulmuş karakterlerdir. laz ziya*, ünlü kabadayı dündar kılıç'a; hüsrev ağa*, silah ve uyuşturucu kaçakcısı abuzer uğurlu'ya göndermedir.
 • kurtlar konseyi'nin gelenekçi-millici kanadı. aforizmaları ve soktukları laflarla efsane olmuşlardı.

  ''kör çobanın sürüsünün akıbeti uçurumdur karahanlı!''
 • bu ekip tarafından testere necmi'ye yapılan bir gangbang için buyrun:

  http://www.youtube.com/watch?v=4hymilefuok
 • gelenekçi olmaları nedeniyle karahanlı'ya ihanet etmeyecek şekilde bağlıdırlar.

  hüsrev ağa zannedilenin aksine karahanlı'ya ihanet etmemiş,(rus konseyine geçmemiş) sadece yenilikçi akımlara ayak uyduramadığını belirterek(bu noktada haklı olduğu birçok nokta mevcuttur) konseyden ayrılarak bağımsız takılacağını belirtmiştir. yapmak istediği bir nevi anlaşmalı boşanma gibi bir şeydi, ortada ihanetin i harfi bile yoktu...

  laz ziya ise samuel vanunu'nun godoşluğu yüzünden konseyden karahanlı'nın ölümünden sonra ortaya çıkan otorite eksikliğine bağlı olarak ihraç edilmiştir. tekrardan söylemek gerekirse laz ziya'nın da ihanet ettiğini söyleyemeyiz.