• bugün gördük ki albay kuş isimli oyunu muhteşem bi şekilde sahneye taşımışlardır. hatta biraz daha abartıp, oyunun, oyuncuların yanında zayıf kaldığını bile söyleyebilirim. tebrik edilesi gerçekten...
  • hüti 1982 yılında hacettepe üniversitesi güzel sanatlar fakültesi seçmeli dersler birimine bağlı olarak kurulmuştur. 1997 yılına kadar çeşitli oyunlar sergilemiş ve o yılın sonunda tüm üniversite öğrencilerine açık bir öğrenci topluluğu sıfatı kazanmıştır.

hüti o yıllardan beri bir çok oyun sergilemiş, söyleşilere katılmış,diğer amatör tiyatro topluluklarının düzenlediği tiyatro festivallerine katılmış ve hem hacettepe üniversitesi içinde hem de diğer üniversitelerde tanınan saygın bir tiyatro topluluğu haline gelmiştir.

kaynak: http://www.tiyatrohacettepe.com/
  • 15. uluslararası ankara tiyatro festivaline albay kuş oyunuyla katılmış tiyatro topluluğu.
  • bu dönem behiç ak'ın hastane adlı oyununu sergileyecek olan tiyatro topluluğu. isteyenler 2-4 ve 17 mayıs tarihlerinde ankara sanat tiyatrosunda oyunları ücretsiz olarak seyredebilirler.
  • bu akşam ege üniversitesi kültür sanat merkezinde lepraadlı oyunlarını izlediğim topluluk. valla ne yalan söyleyeyim uzun zamandır hiç bi şeyden bu kadar keyif almamıştım.

ayrıca sevgili kral rolündeki çocuk, burayı okur musun okumaz mısın bilmem ama şunu söyleyeyim, çok tatlısın lan. ahsjsjddj.
  • dün yalancı isimli oyunlarını izledik. çok güzeldi sürekli hopladılar, zıpladılar ama. *
  • dün zülfi livaneli'nin son ada'sını oynadılar, üçüncü gösterimdi sanırım.

-tiyatro bilmeden- tüm oyunculara birer lafım var fakat en çok aklımda kalanları yazayım: çok fazla kadın oyuncu var, denge kurulamamış. bu seyirci tarafından fark ediliyor ve seyirci bu durumu düşünmeye başlıyor. bence kötü bir şey bu. belki seneye ben de gelir dengelemeye yardımcı olurum.* anlatıcı rolündeki arkadaşın daha çok çalışması gerek ama yine de kabul edilebilir düzeyde, sadece bir şeyler anlatırken bi an donup "hangi replikteydim?" diye düşünüyormuş gibi yapmasa daha iyi olur. yazar rolündeki arkadaşın aksanını anlayamadım, böyle önemli bir rolü neden aldığını hiç anlamadım. acaba yabancı kökenli mi, yabancı kökenliyse yabancı kökenli diye mi böyle bir jest yapıldı? diye kafamda bir sürü yabancı kökenli sorular yarattı. başkan bey güzel oynadı fakat tayyip'i mi oynuyor başka bir şeyi mi anlayamadım. seyirci ondan bir tayyip tiplemesi bekliyordu adeta. ara sıra bilindik tayyip replikleri söylese de "eyyy, inşaaalah, biz daha iyi biliriz" gibi şeyler kullanmadı. fakat böyle daha güzeldi, hem tayyip'miş, hem tayyip değilmiş gibi. tabii en cesur ve zor rolleri martılar almıştı. üç martı da çok iyiydi. hatta esmer martıyı bi an gerçekten uçacak sandım. suyumu attı falan, ehehe.. ben en çok yaşlı kadın rolündeki arkadaşı beğendim. mimikler harikaydı.

dekor olmamasına rağmen mizansen güzeldi. okul topluluğa arka çıkmıyor diye duydum. olsun, daha çok hırslanın o zaman. iyiydiniz dostlar, aynen devam.
hesabın var mı? giriş yap