şükela:  tümü | bugün
  • artık köşenize çekilin ve bu ülkenin önüne set olmayın. anladık 1970'lerde tüp kuyruğunda beklediniz, ne krizler gördünüz, tek parti döneminde siz ya da anne babanız kuranı kerimi ya kaçak öğrenmiş ya da öğrenememiş, rivayet olunur ki camiler kapatılmış ahır yapılmış. anladık çok fakir yaşamışsınız, şimdi üç beş kuruş para görmüş eliniz. anladık, anladık.
    ama önümüzdeki yüzyılda sen değil torunların yaşayacak. ve onların dünyası senin dünyandan çok farklı. sen ne yaparsan yap, onların içinde ateş yanıyor. senin için özgürlük hiçbir şey ifade etmemiş dini özgürlük hariç, sen ekmeğinin derdindeymişsin. ama onlar için özgürlük çok önemli.sen konuş(a)mazdınvama onlar özgürce konuşmak istiyor. son çok kolay eğildin, ağam paşam edebiyatı, ama onlar eğilmek istemiyor. sen neredeyse hiç yurtdışı görmemişsin -avrupadaki gettolaşmış akranların hariç- ama onlar global bir dünyada global bir oyunun içinde yaşayacak. sen zor bela ilk okul bitirdin, belki askerlikte okuma yazma öğrendin, ama onlar için üniversite bile yetmiyor. sen yasakların dünyasında yaşadın ama onlar yasaksız bir hayat istiyorlar.
    lütfen hayallerimizi çalmayın.
  • sadece yaşlı amcalar değil yaşlı teyzeler de bu grubun içerisindeler.

geçen gün arkadaşlarla otururken siyaset konusu açıldı ve herkes birşeyler söylediler.sonra bana sordular "sen ne düşünüyorsun " diye.ben de "65 yaş üstü yaşlılara iğneyi vurup uyutacaksın" dedim.önce güldüler sonra "neden ? " diye sordular ben de " geleceğimizi çaldıkları için" dedim.ortamda bir an için south park sessizliği oluştu ve sonra duyar kasanlar "ya olur mu öyle şey , onlar da insan " vs diyenler oldu sonrasında siyaset konusu kapandı gitti.böyle birşeyin mümkün olmayacağını ben de biliyorum olmasın da zaten ama ne demek istediğimi anlayamadılar pek ya da işlerine gelmedi.