şükela:  tümü | bugün
 • hakkındaki "kaplıcaya fuhuş baskını" ba$lıklı haber için..
  http://www.haberx.com/…/kaplicaya-fuhus-baskini.htm
 • tepe. halk ağzında höyükten dönüşmüştür (ya da tersidir muhtemelen)

  (bkz: hüyükteki nar ağacı)
 • son olarak içerisinde 6,5 kilogram büyüklüğünde mantar bulunmuş ilçe.
 • konya'ya bağlı ilçe. konya il merkezinin karayoluyla 85 km batısında, beyşehir gölünün kuzeydoğu kıyısındadır. ilçe merkezi 1.123 m rakımlı olan göl kıyısından 10 km içeride, 1.250 metre rakımlıdır. ilçenin toplam nüfusu 2018 adnks rakamlarına göre 16.073, merkez nüfusu 3.215 dir. yüzölçümü 487 km2 dir.(75 km2 si göl)

  mart 2014 yerel seçimlerine kadar ilçeye bağlı 10 belediye, 9 köy vardı. seçimlerden sonra bunların tamamı mahalleye dönüşmüştür.

  ilçe merkezi 1943 de bucak merkezi, 1955 de belediye, 1987 de ise bağlı olduğu beyşehir'den ayrılarak aynı adlı ilçenin merkezi olmuştur.

  dağ, ova ve gölün bir araya geldiği ilçe toprakları temiz yayla havası ve göl manzarasıyla görülmeye değerdir. mö.1300 yıllarında yapıldığı tahmin edilen hititlerden kalan eflatunpınar anıtı beyşehir ilçe sınırlarında kalmakla beraber hüyük'e çok yakındır.

  ilçede hayvancılık, kuru tarım, çilek ve üzüm yetiştiriciliği, madencilik (baryum sülfat), balıkçılık yapılır.

  ilçe halkının bir kısmı, istanbul'a 1950 li yıllarda göç ederek özellikle yoğurtçuluk ve bozacılık yaparak geçimlerini sağlamıştır.

  orhan pamuk'un kafamda bir tuhaflık romanında hüyük'ten ve halkından bahsedilir.

  mommo kız kardeşim filmi hüyük'e bağlı çavuş beldesinde çekilmiştir.
 • efsanevi tat ve büyüklükte çileklerin yetiştirildiği konya ilçesi. şarkikaraağaç yolu üzerinde de bolca çilek satıcısı bulunur ve çoğu kendi ürettiği çileği satar. mutlaka alınıp yenilesidir.
hesabın var mı? giriş yap