• (bkz: iç ses)
  • (bkz: kapı gıcırtısı)
    (bkz: fren sesi)
    (bkz: korna sesi)
    (bkz: ambulans sireni) huzur bozmaktan ziyade üzüyor.
  • gürültü olan her ses. başta egzoz ve korna sesi. yükses ses müzik bile benim için huzur bozan sesler arasında girer.
  • sokakta bağrışarak top oynayan çocuk sürüsü sesi. insanın bazen camdan bir el bombasi sallayası geliyor. ayrıca üst komşunun 80 model elektrikli süpürge sesi, evdeki çamaşır makinesinin sıkma sesi. eskişehirde yaşıyorsanız savaş uçaklarının sesi.
  • sanki yeryüzünde yalnızca kendileri varmışçasına rahat davranan komşunun gürültüsü.
  • örneklere bakınca apartman hayatının ne kadar insanlık dışı bir yaşam biçimi olduğunu görebileceğiniz seslerdir. hemen üstünde aile faciası yaşanıyor ama özel hayat olduğu için müdahale etme hakkın yok. ama o sesler benim özel hayatıma sokuluyor? ya da hemen tependen sıra sıra boklar geçiyor biri sifon çektiğinde. bu mudur medeniyet, modern hayat?
    ruhum kabul etmiyor artık şehir hayatını, apartman iğrençliğini ama villa alacak param yok. apartmanın alternatifi neden villa bu şehirde? neden müstakil ev yok?
  • rte sesi.

duymamak için ne tv'de, ne radyoda ne de internette görüntülü haber seyretmiyorum. ha huzurlu muyum? hayır. ülke leş... ama en azından kulaklarımı koruyabiliyorum. bir de akıl sağlığımı koruyabilseydim iyiydi...
  • matkap sesi
  • hayret kimse ezan sesi dememiş. okuyanına göre rahatsız edici olabiliyor.
hesabın var mı? giriş yap