• selimiye iskele caddesi'nde faaliyet gösteren, lezzetli, ekonomik pide yapan müessese. yemeksepeti ile de çalışıyor. tüm üsküdara servisi falan var.
    ha benim evin hemen karşısı o bakımdan siparişin hızı konusunda sorunum yok o ayrı. e tabi koca kışlaya da bi zahmet çabuk getirsinler ama.
  • internette hiçbir yerde bulunamayan telefonları aşağıdaki gibidir.

+90 216 342 96 56
    +90 216 342 96 58
    +90 534 704 99 06
  • bir akşam yolda giderken aklıma gelip de yemek sepeti'ni arayıp tehdit ederek (ehehe) zorla telefonlarına ulaştığım ve adresini alarak gidip hunharca etli ekmek yediğim pideci. böyle de bir yer işte.
  • yemek yapmaya mecal olmadigi anlardaki ilk tercih edilen pideci. hizli servisi, ekonomik fiyatlari, hassas mideleri alabora etmeyen malzemeleri ile hem gozumuzu hem karnimizi doyuran ayni anda da cuzdanimiza tecavuz etmeyen yer.
  • rize'nin pidesiyle meshur lokantasi.
  • üsküdar pide ile rekabet halindedir. ya da en azından bize öyle gelmektedir.
  • insanın pide algısını değiştiren, selimiye'nin derinliğine saklanmış müthiş bir yer...
    sipariş verdikçe sesinizi tanıyor, "abi malzemem yeni bitti şunu yapiim mi sana" diye sizin damak zevkinize uygun çeşit te üretebiliyorlar.
    öyle samimi, öyle lezzetli...

hatta birkaç kez yoldayken arayıp "yoldayım geliyorum" diyerek 20dk sonrasına sipariş verdim.
    ilkinde eve erken geldim tam 20dk sonra kapıdaydı.
    ikincisinde ise 20dk sonra ama gecikebilirim de demiştim, onda 5dk gecikmiştim, beni kollamış kapı önünde, tam arabadan indim eve gireceğim eleman seslendi "abim piden hazır buyur" diye...

böyle de komşuluk ilişkileri iyi.
  • yemek sepetinde uzun suredir görmememle birlikte en sonunda arayıp sipariş verdiğim selimiyedeki überalles pideci.

yemeksepetinden çıkmışlar. iyi de olmuş.

istanbul içerisinde böyle güzel pide lahmacun yapan bir yerin 2 sokak aşağımda olması büyük şans benim için.

adamların pideleri lahmacunları efsane. fiyatları falan şaka gibi. aldığım kiloların sorumlusu ama ne yapalım seviyoruz kendilerini.
  • ramazan'da kapalı olan rize'nin en meşhur restoranı.
  • rize'nin en kazıkcı lokantasıdır gitmenize gerek yok.
hesabın var mı? giriş yap