şükela:  tümü | bugün
  • bana kalırsa dünyanın en şanslı insanıdır...
  • hayata çoook önde başlayandır. sen otuz üçünde karakter oturtmaya, kendinde bir şeyleri düzelltmeye, içinde 1001 türlü savaş verirken o on sekizinde ayakları yere basan, sosyal, dinamik, özgüvenli, ne istediğini bilendir.
  • özgüven kazanmış, sağlıklı insandır.
  • türkiye'ye fazladır o insan, aile de keza. ben evde bağırış çağırış tartışmayla büyüye büyüye sinirli, ruh hastası, deli bir herif oldum lan.
  • huzurlu bir aile ne demek? nasıl mutlu olunuyor? çocuk gözüyle ne hissettiriyor? biri anlatsa da okusak keşke. ben bu konuda çok şanssızım.
  • huzursuz da olsa bir ailede büyümek iyi olsa gerek. huzurlusunu tahmin edemiyorum.
  • malesef kötü yan etkileri mevcut. tamamen kavgasız bir ailede büyüyünce, eşinizle sevgilinizle yaşadığınız en ufak tartışma bile büyük bir sorunmuş gibi geliyor, daha kırılgan oluyorsunuz. bu size normal gelmediği için o kişiden/kişilerden uzaklaşıyorsunuz.
  • bu konuda çok şükür oldukça şanslıyım. fakat sadece bende mi var bilemem elbette ama benim açımdan olayın travmatik tarafları var elbette. yani aile üyelerinden birini kaybetmek, yokluklarına alışmak zorunda kalacak olmak uyku kaçırıcı gerçekten. ayrıca kavgasız, yalansız vs. büyüdüğünüz için fake ortamlar, 3 kuruşluk menfaat için kırk tane yalan söyleyenleri gördükçe ortamlara fazla giremiyorsunuz. az ama öz arkadaş çevrem var. yukarıda bir arkadaş çok arkadaşları olur demiş ama pek doğru değil. en azından benim açımdan.

ailemden aldıklarımın yarısını kendi çocuğuma aktarabilirim umarım.
  • biz büyüdükte ne oldu. sonrası kaos oldu.daha yeni yeni kaotik ortamdan cıktım.
  • kimsenin huzurunu kacirmak istemez (bkz: kendimden biliyorum)