• bazen titredigi, bu titremenin parkinson hastasi gibi abarmasına neden oldugu gozlemlenir
 • insanin cisi gelende ve de bosaltimi ertelemek isteyende, sallar durur, huzursuzdur bacaklar.
 • durduğu yerde geçmeyen, bilakis korkunç sıkıntı veren olay
  belkemiğinde kuyruk sokumundan yukarı sayarak 10. ila 13. eklemlerin arasındaki boşluklara baskı yaparak (bkz: akupunktur) giderilebilecek sendrom
  bunun için 15 cm çapında üzerinde tercihen sivri çıkıntılar olan bir topun üzerine sırtüstü yatılmasını tavsiye ederim
  (köpeklerin oynadığı lastik toplardan)
  (bkz: top üstüne sırtüstü yatmak)
 • adı üzerinde olarak öncelikle bacaklarda ortaya çıkan ama nadiren de olsa kollarda da görülebilen, insanı sinir hastası edebilen rahatsızlık. belirtileri özellikle gece yatakta yatarken ağırlıklı olarak dizlerde bir rahatızlık ve buna bağlı olarak bacakları hareket ettirme dürtüsüdür. fakat bu musibet öyle bir iki hareket ile geçmeyecek bütün bir gece bacaklarını nereye koyacağını bilemeyen, dizlerini bir büken bir uzatan bir manyak olarak sabahı edeceksinizdir. böylece gün içinde de gece 13 saat yatakta yatmış olmasına rağmen 20 dakikadan uzun süreli uyuyamamış bir vampir olarak çevrenize terör estireceğinize kesin gözüyle bakabilirsiniz.
 • bu cinnet sabitini yerinden oynatmak üzere dış mihraklar tarafından özel dizayn edilmiş hastalık genellikle orta yaşlarda ortaya çıkmasına rağmen, sözkonusu sendromu çocukluğuna kadar takip edebilen, şanssız genlerinde bunu taşıyan kişiler de vardır, ki bunlar genellikle çocukken hiperaktif damgası yemiş, iki dakika susup oturamadıkları için anneleri babaları ve öğretmenleri tarafından mütemadiyen azar işitmiş şanssız kimselerdir. oysa ki sizin de dizinizde sürekli dürten bir, ee, dürtü olsa, bunun ne menem birşey olduğunu tecrübe eder, bu insanları hor görmezdiniz.

  semptomları azaltmak için doktorunuz büyük ihtimalle b12 vitamini ve demir takviyesi yapacaktır. dizlerine iki kurşun sıkacak kadar delirmiş insana ne derece yararı olur bilemiyorum.
 • restless leg syndrome aşırı üzüntü, stres ve benzeri durumlarda da geçici olarak ortaya çıkabilir ve etrafınızdakileri de sizinle beraber cinnete sürükleyebilir. ben bunu seneler önce eski erkek arkadaşı başka birisiyle çıktığı için 1 hafta boyunca bizde kalmış ve bu 1 hafta boyunca beni tekmeleyerek uyutmamış bir arkadaşımdan görmüş "manyak mı ne" demiştim, eşşekmişim, öküzmüşüm, evet uykusuz kaldım ama anlayışlı olamadım. yanımda yatacak olanlara şimdiden sabır diliyorum.
 • kişiliğin içine işleyebilecek bir tik.
 • kötü, rahatsız ve huzursuz bir uykunun sonucu olabilir, sonraki gün bacakların ağrımasına neden olabilir.
hesabın var mı? giriş yap