şükela:  tümü | bugün
367 entry daha
  • zülfü livaneli'nin suriyeli göçmenler, ortadoğu, din ve hatta merhamet konulu güzel eseri. 1 günde bitirmek mümkün, yaklaşık 150 sayfa. zülfü livaneli'nin diğer eserleri gibi oldukça akıcı bir dilde yazılmış.

    hikayenin konusu öyle güçlü ki, yazarın bu kitapta çok da fazla ilginç hikaye bulma konusunda zorlandığını, kendini de zorladığını düşünmedim. okuduklarımızın her birinin belki daha da kötülerinin kurgu değil gerçekte de yaşandığını bilmek ve buna eklenen livaneli gözlemleri kitabı ilgi çekici kılıyor. 150 sayfalık bir kitap olmasına rağmen tam da kitabın ismi gibi bitirdiğinizde içinizde uzun süre gitmeyecek bir huzursuzluk oturuyor. bu kitabı okuyan herkesin göçmenlere bakış açısının değişeceğine eminim.

    kitap içeriğinden fazla bahsetmek istemiyorum, herkes okumalı ve kendi süzgecinden geçirmeli burada yazanları, okuyan herkesin kendi penceresine katacağı önemli şeyler içeriyor kitap.
  • direkt kelime anlamı ile bir şeyler yazmak istiyorum.

    hayatım boyunca aşamayacağımı düşündüğüm bir konu en mutlu günümde bile aklıma gelip beni pişmanlık ve üzüntüyle birlikte midemin bulanmasına neden oluyor.huzursuzluk çöküyor ama daha çok midem bulanıyor.bunun için kendimi telkin etmek yetmiyor.destek almalı mıyım? buna bile karar veremiyorum.ne yapsam bilemiyorum.kimseye sormuyorum da yazıyorum işte.

    ne kadar aptalım.kendimi asla affetmeyeceğim.bu huzursuzluğa zerre kadar payı olanı da affetmeyeceğim.şunu da hiçbirimiz unutmayalım ki hak herkes içindir ben de yanacağım ama o ateş başkalarıyla da harlanacak.
2 entry daha