şükela:  tümü | bugün
  • heralde hissedilebilecek en guzel seylerden biri....

gunes tepeden vuruyor.
    ben cınar agacına yaslanmısım.
    sen dizlerimdesin.
    uyukluyorsun.
    kedi yamacımıza kıvrılmıs.
    hava mis gibi.
    alabildigine yesilin icindeyiz.
    kelebekler, ugurbocekleri var.

sonra uyanıyorsun. elimden tutup az ilerideki şelalenin yanına goturuyorsun beni.
    suyla cocuk gibi oynamaya baslıyorsun. bana su atıyorsun. neseliyiz.

yuruyuse cıkıyoruz. upuzun agaclar icinde bir patika burası. yururken ellerimden tutuyorsun:
    -mutlu muyuz?
    -cok.
  • bir erkeğin bir kadın için ya da bir kadına söyleyebileceği en güzel sözcüklerden olsa gerek. en azından ben gibi, ömrü karmaşalarla huzursuzluklarla zorluklarla koşturmacalarla orda burda geçmiş, hep hasret kaldığı hep istediği huzura kavuşamamış erkekler için böyledir sanırım.
    aşık olduğum bi kadına içi dolu dolu 'huzurumsun!' diyebilmek istedim hep ama hiç diyemedim, hiçbir kadına demedim. neler demedim ki onca kadına, ne farklı ne birbirinden alâkasız kadınlar girdi çıktı hayatıma, erkeğin kadına hitap ettiği iyelik ekli sözcüklerin nerdeyse hepsinden nasiplerini aldı hepsi ama bu sözcüğü sakladım korudum hep, gerçekten huzurum olarak göreceğim, huzurum olacak kadına sakladım.
    sabırla o harika günü, o şahane kadını ve ona sarılıp 'huzurumsun!' diyebileceğim muhteşem günü bekledim. aradım onu onca kadın arasında, kimler geldi kimler geçti heeey hey...

ve sonra noldu biliyo musunuz?

yarrak oldu amınakoyuym.

baktım bi sikim olduğu yok, huzuru kendimde bulmaya karar verdim. artık yavaştan evlenme yoluna girmek gerek, baba olma isteği başladı bi yandan tabi... sorduk ettik, insan nasıl kendiyle barışıp huzur bulur öğrendik, uygulamaya geçtik, şimdi millete huzur dağıtıyoz halil ibrahim sofrasından, kayıtdışı yaşam koçu olduk anasına satıym. sike sike bi de mantık evliliği yapıp oğlumuzun çükünü gösterecez nirvanaya da ulaşacaz inşallah maşallah.
    velhasıl-ı kelâm, aradığınız huzur içinizde hanımlar beyler, boşa başkalarında aramayın vesselâm.

(o beklediğim kadın gerçekte varsa ve gelmediyse onun burdan ben ta amına koyayım.
    bi de kısa bi süre önce çok hoş bi manita yapmıştım, kristen stewartın ağzı %150 büyütülmüş versiyonuydu kız tek kusuru oydu diyebilirim, yarrak gibi bi sebepten ayrılmıştım, it gibi pişmanım.
    olur ya; bunu okuyosan dön ne olur kavanoz ağazlım. bak kim olduğumu anla diye sana özel hitabımla hitap ettim.)
  • ilişkiler için kullanılıyorsa eziklik göstergesidir, net.
    (bkz: partnerini telefona huzurum diye kaydeden erkek)