şükela:  tümü | bugün
 • yönetmenlik koltuğunda hlynur pálmason'un oturduğu 2019 yapımı film.

  film dünya prömiyerini bu sene gerçekleştirilen 72. cannes film festivali'nin eleştirmenler haftası'nda yapmış ve burada "yükselen yıldız (ingvar sigurdsson) ödülünü kazanmıştı.

  vinterbrødre filmiyle istanbul film festivali'ne katılan hlynur pálmason'un dünya
  prömiyerini cannes'da yapan son filmi, yine çarpıcı bir aile dramı anlatıyor. izlanda'da ücra bir kasabanın polis komiseri, kasaba ahalisinden bir adamı iki yıl önce eşiyle ilişki kurmakla suçlar. saplantısı derinleşirken adamın gerçeklikle bağlantısı kopar ve hem sevdiklerine hem kendine zarar vermeye başlar. keder, yas, delilik ve koşulsuz sevgiye dair bu güçlü ve sert film, özellikle çarpıcı kar manzaraları ve oyuncularının performanslarıyla dikkat çekiyor.

  filmin afişi
 • trafik kazasında ölen karısının, hayattayken kendisini aldattığını öğrenen bir adamın hikâyesi...çok zor bir durum. düşünsene, hesap soracağın kimse yok. için içini kemiriyor. pek ısınamadım filme, içim sıkıldı. ama yine de izlenebilir. 6/10
 • filmekimi 2019 kapsamında izlediğim izlanda yapımı dram filmi. filmin ilk yarısı biraz ağır ve kopuk ilerlese de ikinci yarıda toparlanıyor ve film sona erdiğinde hoş bir film olarak akılda kalıyor. son sahnede gözyaşlarımı tutamadım. kapatılmamış hesapların, söylenememiş sözlerin, asla kapanmayacak yaraların, içte birikilenlerin çığlıklarla dışarıya atılışının ve affetmek zorunda kalışların filmi.