şükela:  tümü | bugün
 • linkin park ismini koymadan önce grup üyelerinin dü$ündügü isim. ama böyle ba$ka bi grup oluncada albüm ismi yapmi$ adamlar bu sefer.
 • içinde hiç kötü şarkı barındırmayan albüm. linkin parkın bir diğer albümü için (bkz: meteora)
 • 2000 yılında çıkarılmış bir linkin park albümü olup, linkin park'ın ilk stüdyo albümü olarak adlandırılır. nu metal, nam-ı diğer rapcore, tarzında dinlenilmesi gereken albümlerin en başında gelir.
 • dünya çapında 25 milyon adet satmış albüm.
  (bkz: oha)
  (bkz: yuh)
  (bkz: çüş)
 • kim ne derse desin çok önemli bir albümdür. 2000 yılında yayınlanmış, limp bizkit'in chocolate starfish and the hot dog flavored water'ı ve korn'un follow the leader'ıyla birlikte bir nesli etkilemiş, benim gibi insanların müzik zevkinin gelişmesinde çok önemli rol oynamıştır.
  lise 1'deydim, çevremde elimden tutup "bak abicim bu metallica, bu iron maiden, bu heavy metal, bu hard rock" vs. gibisinden yol gösteren kimse yoktu, müzikal anlamda çevremin %80'i boş insanlardı diyebilirim. internet de yeni yeni giriyordu evlere, sonra mtv'de bu elemanların klipleri dönmeye başladı, yakın bi arkadaşımdan kasedini ödünç aldım, cd'ye de geçememiştim daha, sonra bu albümle birlikte bahsettiğim diğer 2 albümün üstüne taş koya koya bugünkü zevklerime ulaştım, o yüzden kendilerine teşekkürü borç bilirim.
  25 milyon satmış, satar, hakkediyor çünkü, birbirinden başarılı 12 parçayla öyle bir zamanda geldi ki bu albüm, o satın alan 25 milyonu da, başka bir şekilde edinip dinleyen milyonları da evirdi çevirdi bir şekilde etkiledi.
  ingiliz classic rock dergisinin "the 100 greatest rock albums of all-time" adlı listesinde 72. sırada, amerikan rock and roll hall of fame'in "the definitive 200" listesinde 64. sırada, "1001 albums you must hear before you die" adlı kitapta da listededir.

  hâlâ hiç dinlemediyseniz, ön yargınızı bi kenara bırakıp deneyin.
 • 14 sene önce bugün yayınlanmış.
  14 sene önce.
 • yil 2000, walkmanden discman e terfi etmisim. kadikoy carsisinda kilise duvarinin dibinde cd satan bir abla vardi. tum arsivimi ondan edinmis, haftaliklari onda harcayarak evimi cd, ablanin cebini para doldurmustum.

  o donemlerde mp3 filan hak getireydi ama korsan sektoru bile kaliteliydi amk. 5 milyon verip aldiginiz cdnin gayet sert kapakli kabi, album fotograflari filan olurdu.

  neyse olayi trajiklestimeyeyim, bu albumde o donem aldiklarimdan biriydi. sene olmus 2014 ben sabaha kadar gozlerimi acik tutma derdindeyim ve aklima bu album geliyor. acip bastan sona dinlemeye basliyorum.

  adamlar iyi is yapmislar.
 • kasetli walkmande dinleye dinleye eskittiğim linkin park albümü. *
  crawling, one step closer, özellikle a place for my head, in the end güzellerinden.
  mevzubahis parçalar izmiri hatırlatıyor bana, eshotla okuldan dersaneye dersaneden eve evden dersaneye dersaneden okula gittiğim günler, sevgiyolunun şimdiki düzgün hali değil de karman çorman eski hali.
  çankaya körfezin karşısındaki sentez dersanesi, sentezin altındaki ti cafe ve ordaki muzlu milkshake.
  resmen on beş sene olmuş, zamanın bu kadar hızlı geçtiğini anlamamıştım. *
 • linkin park ile beni 2000 senesinde tanıştırmış. bana göre grubun en iyi albümüdür.

  içersinde şarkı ayıklamadan her seferinde bütün şarkılarını tek seferde dinleyebildiğim iki albümden birisidir. diğeri ise (bkz: americana)
hesabın var mı? giriş yap