şükela:  tümü | bugün soru sor
  • mattel tarafından geliştirilen, rfid teknolojisi kullanan yeni sayılabilecek oyun konsolu. hedef kitle çocuklar. fiyatı da çok ucuz. 60 dolar sadece.

    konsolun teknik özellikleri yıllar öncesinden kalmış gibi. telefonumun işlemcisi daha hızlı, öyle diyeyim. hyperscan'in 108 mhz risc işlemcisi var. 16 mb ram'i var. sadece okuyor ancak mp3 ve mpeg4 video çalabiliyor en azından. en yüksek çözünürlüğü 640*480. ha bir de 60 dolar.

    128 byte'lık rfid kartlar ile ne yapılacak merak ediyorum. şu yazdığım entry bile 128 byte'ı çoktan geçti çünkü. hedef kitlenin çocuklar olması, başka hafıza opsiyonu olmaması, teknik özellikler falan düşünüldüğünde oyunların çok basit, save dosyaları yer tutmayacak (hani şu eskiden her bölüm sonrasında şifre veren, şifreyi yazınca o bölümden devam ettiğimiz oyunlar gibi) oyunlar olacağı görünüyor. bir de mattel'in geniş oyuncak yelpazesinden buraya oyunlar üreteceğini de düşünebiliriz. nintendo'nun pokemon ile yaptığını bir daha yapmak isteyecekler belki de. bu yüzden 128 byte'lık rfid kartlar ile power up dediğimiz nanelerden saklanabiliyor olabilir. hatta trading card tadında bir şey de olabilir. veletler birbirlerini üterler*. ha bir de 60 dolar.

    ama üzerine biraz daha para koyup ps3 almak daha mantıklı.