şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ayazağa'da geçen hafta açılışını yapmış yeni bir eğlence mekanı.
 • (bkz: keep it safe)
 • istanbul gece hayatina nefes aldirmadan once vestiyer idare etmeyi ogrensinler dedigim olmamis mekan.

  saat neredeyse yedi ve insanlar saatlerdir montlarini ariyorlar. bir ara musterileri vestiyere aldilar, anasi sikilmis halde montunu bulanlar sansliydi.

  bunca insanin zararini nasil karsilayacaklar merak ediyorum.

  daha yazilacak cok sey var da, devami yarin rezaletin goruntuleriyle birlikte insallah.

  daha vestiyer idare edemiyor, gelmis bir de istanbul gece hayatina nefes aldiracakmis. bir siktirin gidin allahaskina. bu geceki rezaleti yasayip tekrar giden salak olacak mi acaba?
 • güzel mekan. geniş alanı, yüksek tavanı özgür hissettiriyor insanı. arka bahçesinde güzel sohbetler yapıp hava alabilirsiniz. ammaa, yukarıda yazar arkadaşlar belirtmiş ki son derece de haklılar, o vestiyer rezaletini bir an önce çözmeleri lazım. gerçekten izole ve son yıllarda tükenen istanbul gece hayatına büyük katkı yapabilecek bir mekan olmasına rağmen, sırf o vestiyer iskencesine katlanmamak için ben en fazla bir şans daha veririm.
 • mekanda su 15 tl. berbat bir girişi var, arabanı valeye verip çamurun içinde bata çıka sıraya giriyorsun. o arada transporterdan escortlarla gelen tipler de "abim" nidalarıyla hiç beklemeden içeri giriyorlar.

  sözün özü, klasik istanbul mekanı.
 • olmamış mekân. sahiplerinde belli ki para var, ortaya güzel iş çıkarmaya çalışmışlar ama ne yazık ki vizyonları yetersiz. ikinci bir ındigo yapmaya çalışmışlar sanırım ama dediğim gibi olmamış. boşuna paranızı ve enerjinizi buraya giderek harcamayın
 • yılbaşında yaş kitlesi inanılmaz küçüktü ve resmen dolmadı mekan. yeri gerçekten çok sapa ve haritalara işaretlenmiş bile değil, resmen hiçliğin ortasında.
 • para ile vizyonun satın alınamadığı yer. sahiplerinin müzikten zerre anlamadığı, üniversite öğrencilerinden para kaldırmak için indirimler yapan, gelen müşteriye gram kıymet vermeyen mekan. üstelik içeriye yapılan sanat işlerinin bir çoğunun parası ödenmediği gibi telefonlara bile çıkmayacak kadar ahlaksız ticaret yaptıkları da biliniyor. bu vizyondaki insanların ekmeklerine yağ sürmek yerine sektöre gönül vermiş insanların açtığı mama, floor gibi mekanlar tercih edilmeli. zaten çıkan djlerin %99'u bu yaz kafes'in den suma'sına her yerde olacak. özellikle öğrencilerin elini eteğini çekmesi emek hırsızlığının önüne geçmeye yardımcı olur.
 • vestiyer işletmesi konusunda rezaletin tanrısı olmuş mekandır kendileri.

  acid pauli gecesi, saat 04:00 gibi vestiyerin önüne geldik ancak izdiham çoktan başlamıştı, en az iki saat önünde yüzlerce insan bekledik, insanlar artık önden atlayarak ya da arka kapıdan içeriye dalarak montlarını aramaya başladılar ancak içerisi rezalet durumdaydı. çok şanslı olanlar montlarına ulaşabildiler, görevliler o sırada izlemekle meşguldü sadece, arada birkaç tanesi montların sabaha kadar bulunacağını, zararın karşılanacağını söyleyince pes edip gidenler oldu tabi bizim gibi, ertesi dün döndüğümüzde bazı montları bulduk ancak kayıp olanlar da vardı. birkaç gün sonra instagram'dan duyuru yaptılar ve bir numara verdiler. kaybolan montların ödemesi için iban no alındı ancak kaç hafta geçmesine rağmen icraat yok, insanları salak yerine koyup oyalamaya çalışıyorlar, kaç kuruş para sanki öyle bir işletme için ödeyecekleri. daha vestiyere sahip çıkamayan işletmenin keşke tek sorunu bu olsa, çamura bata çıka ulaştığınız mekanın kapısında birbirine silah çeken tipler ve güvenliğin ancak dayılanmakla kaldığı saçma salak olaylara şahit olabilir, kapıda giriş sıralarına bile mukayyet olamadıkları için direkt geçiş hakkınız olduğu halde boş yere bekleyebilir, tuvaletlerden birini su bastığı için yarım saat sıra bekleyebilir, vestiyerin içine atlayarak -şanslıysanız- yerde su içinde yüzen montunuza ulaşabilir, üst üste binen localarda hareket edebilirseniz gininizi içerken dans edebilirsiniz.