şükela:  tümü | bugün
 • riya.
 • hypocrisy'nin grupla ayni adi tasiyan 1999 tarihli muhtesem albumudur :

  01 - fractured millennium
  02 - apocalyptic hybrid
  03 - fusion programmed minds
  04 - elastic inverted visions
  05 - reversed reflections
  06 - until the end
  07 - paranormal mysteria
  08 - time warp
  09 - disconnected magnetic corridors
  10 - paled empty sphere
  11 - selfinflicted overload
 • penetralia ve osculum obscenum ilk 2 albümleridir ve bu albümlerde peter tagtgren grubun gitaristidir ve back vokalde ara ara duyarız kendisini. masse broberg'dir bu albümlerin vokalisti ve bence peter'dan iyidir, zaten daha bir death metal vokalistidir kendisi. buna bağlı olarak da ilk 2 hypocrisy albümü florida sounduna daha yakındır diğer isveçli grupların aksine.

  bu arada ilk albüm penetralia son albüme * değin çift gitaristle kaydedilmiş tek hypocrisy albümüdür. uzaktan bakınca peter baba, 'lan bu grupta gitarı sadece ben çalarım' diyip gitaristi kovmuş.. 'ulan vokali de ben yapmalıyım' diyerek vokalisti de şutlamış gibi gözükür. peter'ın ipleri eline almasından sonra the fourth dimension albümü gelir. hypocrisy için dönümdür bu albüm, çünkü eline ipleri, tek gitarı ve mikrofonu alan peter (hz) bir de klavye almıştır. her ne kadar masse'yi vokalist olarak daha çok sevsek de nacizane, bu albümle beraber hypocrisy kendine has bir sound oluşturmaya başlamıştır bile ve bu metal sahnesine de damgasını vuracak bir değişimdir, nitekim peter yüceler yücesi yetenekli bir insandır.. muhteşem albümler ardı ardına gelir. böyle yüce insanlar da gelişim delisi oldukları için değişim kaçınılmazdır ve her albümde değişen bir hypocrisy çıkar karşımıza. bu değişimin sonunda clean vokal bile duyarız hypocrisy şarkılarında, değişmeyense artık kendine has havasını yakalamış hypocrisy soundudur. bu dönemde işte, hypocrisy bu aga dedirtecek ve biz olduk dedikleri albüm hypocrisydir kanımca ve tabi ki ökküz gibi güzel bir albümdür, belki de en güzelidir bilemiyorum, sıkıştırmayın.

  tabi uzaylılara da kafayı takmış insanlar oldukları için kendileri, baya da atmosferik havalara bürünmüşlerdir ara ara. sanırım arrival'da dorruğa çıkan bu atmosferik- uzay metal sevdasında (bu olay bağımlılık derecesinde abimizde, bkz hemen pain) doyuma ulaşan peter virus ile güsel bir dönüş yaşamış ve yaşatmış ve yine naçizane, senenin (senemiz, 2005'imiz) en güzel 10 albümüne kafadan girecek, nadide ve oldukça death bir albüme imza atmışlardır. virus'u dinlerken de tüm hypocrisy geçmişinin tadlarını azar azar almak kaçınılmazdır.

  ve nihayetinde hypocrisy hala burdadır, hala yardırmaya devam etmektedir ama biz hala izleyememişizdir. allahını seven tutsun kolunda peter babayı getirsin mk..
 • nuclear blast'in, "nasi yapsamda para kazansam" calismalarina dahil olmus, parcalari fanlari ve grup uyeleri tarafindan secilen yeni bi compilation cd'si cikartacak olan grup..
  agustos'un sonlarina dogru cikicak..
 • grubun en iyi albümlerinden biridir.

  özellikle şu parçaların dinlenmesini öneririm:

  fractured millenium
  fusion programmed minds
  elastic inverted visions
  reversed reflections
  until the end
  paranormal mysteria
  disconnected magnetic corridors
  paled empty sphere
 • 2000'ler sonrası metal müziğinin önde bayrak taşıyıcılarından.
 • hell over sofia dvd'lerindeki röportajlar mutlaka izlenmeli. herifler gülmekten kırıp geçirebilecek kadar komikler ya. öte yandan albümleriyle ilgili verdikleri bilgiler de inanılmaz eğlenceli.

  mesela osculum obscenum'un kayıtları berbat bir yerde yapılmış, mixer masası o kadar eskiymiş ki üç defa tekmeledikten sonra tam anlamıyla çalışıyormuş. ayrıca stüdyoda ne reverb ne de eko sistemi yokmuş. hatta bırakın bunları, ses seviyeleri bile doğru düzgün ayarlanamıyormuş ki o dönemki vokalleri masse'nin demesine göre vokallerin o albümde adamın suratına suratına çarpması (kendi ifadesi) bu level'sız kayıt sistemi yüzündenmiş.

  böyle daha ne muhabbetler var ne muhabbetler.
 • peter'ın brütal vokali ve muhteşem melodic tınısının death metal'e tek başına kattıklarını onlarca büyük mdm grubu toplamda katamamıştır. tüm popüler melodic death metal grupları içinde en popüleri, bilineni olmamasına rağmen daha istikrarlı çizgi ve soundları ile en saygını olduklarından emin olunabilir.
  eski in flames, eski dark tranquillity diye şikayetler duyulabilir mesela ama hypocrisy için asla.
  10 years of chaos and confusion hakettim sanırım, o zaman...
 • annemi de death metalci yapacak allahsız peter.
  geçen gaza gelmiş ve son ses apocalypse dinlerken meşhur scream vokal kısmında annem şöyle bir dik oturup gözlerini kıstı ve "ne gırtlakmış be yuh" diye resmen takdir ederek tepki verdi.

  kadın haklı