şükela:  tümü | bugün
 • 2002 hbo yapimi bir mira nair filmi. basrollerinde uma thurman, gena rowlands ve juliette lewisin oynadigi filmin konusu, white trash olmanin dayanilmaz korlugudur. gayet basariyla islenmis, guzel bir filmdir. degisik bir kulturu yakindan tanimak acisindan siddetle tavsiye edilir.
 • uma thurmana en iyi kadın oyuncu dalında altın küre kazandırmış, güzel film.
 • ben gazzara* 'nın da gena rowlands 'ın sevgilisini oynadığı filmde uma thurman amerikan alt sınıfından bir beyaz olarak üstelik seksenli yıllarda kendisinin de anlam veremediği bir dışlanma ve yabancılaşma içindeki kadın rolüyle kendini aşmıştır. özellikle sürekli gitiiği "ollie's" adlı barda görüp hoşlandığı nick adlı serserinin yanına yaklaştığı sahnede ve akabinde nick'in evinde koltuğun üzerinde yaptıkları diyalog insana uma thurman'a sarılıp ağlama hissi verir. ( nick'ten çok hoşlandığı bellidir ve ilk söylediği söz : "çok iyi oral seks yaparım" olmuştur"). bir yere ait olmama, garson anne, yıllar önce evi terk eden bir baba, juliette lewis 'in canlandırdığı on dördünde anne olmuş en iyi arkadaşla her gece aynı bara gitmek ve aynı umutsuzluk içinde yüzmek gibi durumlar bu filmde, amerikan toplumunda para ve statünün zenci-beyaz ayırımının çok daha önünde yer aldığının göstermektedir. nihayet oyunculukları göz dolduran ve white trash denilen sınıfta yer alan insanların çıkmazlarını çok güzel ortaya sunan bir filmdir. ilgilenen olursa bu günlerde movie max'te gösterilmektedir.
 • yerine oturan sağlam replikler, doğru sessizlikler, başarılı bir sanat yönetmeni ve üstün bir oyunculuk.
 • filet mignon pişirmek isteyen uma thurman'a yardım etmeye giden juliette lewis'in yürürken sigarasını tabanına basıp söndürmeye çalıştığı ve sendelediği sahnesi çok sevimli olan,iki arkadaşın haliyle gerçekten üzen,ruh halinize göre ağlatabilen film.
 • şimdiye kadar gördüğüm en güzel "son"lu filmlerden.
 • white trash amerikalıların sıkıntılı hayatlarına ışık tutan, aynı zamanda 3 kadının ayrı ayrı hayatlarının ele alındığı çok güzel film. hala movie max'te gösterilmeye devam ediyo, rastlarsanız kaçırmayın. uma thurman'ın ödül aldığı ancak juliette lewis'in her zaman olduğu gibi kesinlikle oyunculuğunun yabana atılmayacağı bi film.
 • isterik kör bir white trash'i canlandıran uma thurman'ın nasıl büyük oyuncu olduğunu tekrar gösteren 2002 yapımı film. zira olmasaydı film çekilmez hale gelirdi.
  türkçe'ye aşkın gözü kördür diye çevrilmiştir
  ayrıca juliette lewis'le evlenmek istiyorum. iyi günler.
 • en az 2 yıl önce izledim ve durup dururken aklıma geliyor son günlerde. girls just wanna have fun diye mırıldanıp duruyorum. hayırdır inşallah..