şükela:  tümü | bugün
 • hyundai'nin güney kore'de tasarlanmış hibrit 5 kapılı hatchback modeli.

  http://www.carscoops.com/…first-official-ioniq.html
 • euro ncap tarafından 2016 yılı genelinde tüm güvenlik standartlarının ortalaması alınarak yapılan değerlendirme neticesinde yılın en güvenli küçük aile otomobili seçilmiştir.
 • türkiye'de satılmayacak olmasını öğrenmemle üzmüş otomobil.

  acaba getirtebilir miyiz hyundai türkiye'den özel istekle bilen yeşillendirse sevinirim. gerçi kendi imkanımızla da getiririz ama servis desteği bulunur mu?
 • almayi ciddi ciddi dusundugum canavar. piyasada hybridi 22k, elektrigi 30k civarinda. prius'tan daha ucuz ve daha kaliteli, hatta kendi sinifinin en iyisiymis. tecrubesi & bilgisi olan yesillendirsin.
 • türkiyede satışa çıkarılan hyundai hybrit modeli.

  yeni geliştirilen 1.6 gdı, dört silindirli kappa benzinli motora sahip. fakat bu benzinli motora ek olarak son teknoloji lityum-iyon polimer pil ile beslenen 43,5 beygirlik bir elektrik motoru daha bulunuyor. her iki motorun birleşmesiyle toplam 141 beygir güç üreten ıonıq, 265 nm toplam maksimum tork değerine de sahip. yeni geliştirilen ve yüzde 96 güç transfer verimliliği sunuyor.

  elite plus dct 123.900 tl, progressive pack donanım seviyesine sahip olanı 149.900 tl
 • 150 bin tl veren kişi ekonomisini korumak isteyebilir mi hele ki arabadan? diye sorarlar adama :)
 • satış fiyatı beklentimin üstünde gelen otomobil ,

  aynı fiyata toyota c-hr almak daha mantıklı gelmekte.
 • plug-in hybrid (phev-plugin hybrid electric vehicle) versiyonu beklenmesi gereken otomobildir. şöyle ki hibrit versiyonu 1,56 kwh saat pile sahiptir. oysaki plug-in hybrid versiyonu (pili prizden de şarj edilebilen hibrit) 8,9 kwh saat pile sahiptir. phev versiyonu 8,9 kwh pil ile 40 km menzile kadar sadece elektrik ile yol alabilmektedir. hibrit versiyonu ise pil ile sadece 6-7 km yol yapabilmektedir.
  diğer bir deyişle hibrit versiyonu vadedilen tüketim değerlerini günde 2-3 saatini trafikte geçirenler için yakalayamayabilir.
 • bu araçlar hybrid'ler için çıkarılan ötv indiriminden faydalanamıyor, sebebi ise ötv indiriminin toyota c-hr için özel çıkarılmış olması. şöyle ki, motor hacmi 1800 cc'ye kadar olup, elektrik motorunun gücünün 50 kw'yi geçmesi gerekiyor. hyundai ionıq ve kia niro'da ise elektrik motoru 50 kw'nin altında. bu yüzden %50 ya da %60 ötv ile geliyor. oysa ki c-hr başta olmak üzere, auris ve rav4 ötv teşviğinden faydalanabiliyor.
 • bu aracın içindeki kişilerin kaza anında ölme ihtimalleri; toyota c-hr adlı aracın içindeki yolcuların ölme ihtimalinden daha düşük gibi. gerekçeye gelirsek; geçenlerde ilk toyota c-hr kazası olmuştu bildiğiniz gibi türkiye'de ve araçta elektrikli pillerin yanması gibi bir problem olmuştu. ancak ioniq testlerine bakılırsa hyundai firması bu konuda toyota firmasından daha çok çalışmış gibi gözüküyor. özet olarak: benim elektrikli araçlarla ilgili en çok korktuğum şey kaza anında kaçmaya fırsat bulamadan yanarak ölmek. diyeceksiniz ki benzinli araçlarda da patlama olabiliyor ancakkk benzinli araçların çoğu kaza anında yakıt beslemeyi kesiyor bunu da unutmamak lazım...