şükela:  tümü | bugün
 • hyundai'nin uzun aradan sonra çıkardığı, adam akıllı birşeye benzeyen, fiyat/performans bakımından da tercih edilebilecek, rakipleri arasında honda crv, nissan x trail gibi çok tutulan modellerin olduğu, * 2,7 lt lik v6 benzinli motoru 16o hp üreten, arazi aracı...
 • hyundai'nin bir modeli.suv sınıfı bir araçtır.
 • fiyat performans açısından alınabilesi en uygun arazi araçlarından birisidr.

  hyundai santa fe, consumer reports’un toplam 10 ayrı segmentte 260’tan fazla araç üstünde yaptığı yol testleri, yakıt ekonomisi, güvenilirlik ve güvenlik değerlendirmesinde, orta sınıf suv’ler
  hyundai santa fe sınıfının en iyisi seçildi (türkiye’de üst sınıf suv) arasında en iyi araç seçildiği ve böylece bu önemli değerlendirmede ilk kez bir güney koreli üreticinin birincilik kazandığı ifade edildi.

  santa fe’nin birinci seçilmesindeki en önemli özellikleri arasında sessiz ve geniş bir kabine sahip olması, mükemmel işçiliği ve kalitesi, 7 kişilik oturma kapasitesi sağlayan ve isteğe bağlı olarak alınabilen üçüncü koltuk sırası, gelişmiş yürüyen aksamı ve bununla bağlantılı olarak da üstün sürüş konforunun gösterildiği anlatılan açıklamada, şu bilgiler verildi: "ayrıca consumer reports’un önemle dikkat ettiği elektronik stabilite programı’nın (esp), santa fe’de standart olarak sunulması da büyük bir avantaj sağladı. türkiye’de ilk kez 2000 yılında satışa sunulan ve 2006 yılı mayıs ayında şu anki ikinci nesline kavuşan santa fe, türkiye’ye 150 ps gücündeki 2.2 crdi-vgt dizel motor seçeneği ve select, style ve style max olmak üzere üç ayrı donanım paketiyle ithal ediliyor. hyundai santa fe’lerin fiyatları 82 bin 800 ytl ile 92 bin 300 ytl arasında değişiyor.
 • 2.7 v6 4wd benzinli versiyonu 100km de ortalama 14.5 lt benzin yakmaktadir.
  taksi tutun daha iyi.
  (bkz: hayvanoglu hayvan)
 • 184 bg'lik santa fe'nin satış fiyatı şu anda 163.900 lira. bu ne mi demek? volvo xc60'dan 10.000 lira daha pahalı, mercedes glk'dan 14.000 lira daha ucuz. güzel bir suv olabilir ama bu fiyat politikasıyla en azından türkiye'de başarılı satış rakamları elde etmesi oldukça zor.
 • en şahane olayı, arka koltuklar yatırlıp ön koltuklar da öne çekildiğinde, açılan alana 2 metre x 1.2 metrelik bir (şişme) yatağın sığıyor olmasıdır.
  bu haliyle, karavana gerek duyurmadan gezdirir sizi; sevdiğiniz yer, hoşunuza giden manzara eviniz olur.
 • 2019 modeli ile komple yeni dizayn ve tüm özelliklerle pazarda üst sıraları almıştır.
 • 3.2 limited opel frontera bunu her türlü tokatlar. ama piyasası yok o ayrı.
 • yan profilden audi q7 benzerliği vardır. abartmıyorum yanına yanaşınca heybeti de o kadar olmasa da vardır. sarı sitede bakıp bakıp bu ne amk demeyin fotolarda baya ufak görünür. kamu kurumlarında hala yöneticilerin makam araçlığını yapar. ön görüntüsü çok seksi arka görüntüsü bir o kadar kötü. 2010 ve üzeri 2.2 motorları eskisine nazaran 47 beygir güç artışı ile 197 beygir. bu sayede 2 tonluk aleti yeterince hoplatıyor. 150 beygir olan modellerine binmedim, araca yeterli geliyor mu acaba bilmem. d segmenti bir suv’dur. ülkemizde ufak kardeşi tucson kadar değer görmez tabi.

  bu dediklerim 2006-2013 kasası için geçerlidir. 2006 öncesi kasa şekil itibariyle çok karakteristik ama bence çirkin bir görüntüde. tabi dönemine göre değerlendirmek lazım.

hesabın var mı? giriş yap