şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hyundai'ın en büyük modeli, opel omega ve benzerlerinin rakibi, bir kaç senedir sahip olduğumuz rahat ve lüks otomobil.
 • 2.0 lt. dohc 16v 133 ps ve 2.7 lt. v6 dohc 24v 178 ps motor seçenekleriyle satılan ve bugün itibariyle 2.0'ı 42 milyar, 2.7'si 58 milyar lira civarında satılıyor.
 • ülkemizde oldukça makul bir fiyata, yüksek donanım seviyesiyle satılan otomobil. fiyatına göre sunduğu donanım, konfor, motor özellikleri yüksek olmakla beraber, modern, berrak ve şık tasarımdan uzaktır kanımca... şu anda bu araca fiyat olarak rakip gösterebileceğimiz araç ise (bkz: chevrolet evanda)
 • yeni kasası ülkemizde 2005in ikinci yarısında piyasaya çıkacak olan araç. alakasız ve insana sağlamlık, oturaklılık hissi vermeyen bir önceki neslinin tasarımına karşın; avrupa piyasasında başarılı olmuş japon modellerinden özellikle burun kısmında honda accord, gövde ve omuz çizgisinde ise mazda 6'dan oldukça etkilendiğini gördüğümüz pürüzsüz, oturaklı, modern ve kanımca oldukça da iyi olan bir tasarıma kavuşan otomobil.
 • 99-2000-2001 modellerinde v6 2.5 litrelik hacimle 172 hp güç üreten bir motor kullanılmakta. vergisini göze alırsanız 17-18 milyar gibi bir fiyatla, motor performansına doyarsınız derim.
  artı özellik olarak deri-ısıtmalı koltuk, sunroof, hız sabitleyici de hediyesi.
 • kamyon gibi araba. ic tasarimi amerikan e$leniklerinden iyi olmasina ragmen kesinlikle $ik degil.
 • dış görünüşü ilk bakışta jaguar'ı anımsatan, hyundai modeli
 • aralik ayinda 2. koprunun ustunde yaklasik 90km/h ile karsi yonden gelen kamyonetin 110 km/h ile kukalar ile acilmis seritte giden bize kafadan carpmasi sonucu normalde sag cikilamayacak bir arabadan sag cikmamizi sağlayan otomobil.helal olsun adamlar saglam araba yapmislar.
 • yeni kasası ülkemize ilk olarak 2,4 lt 165 hp ve 3,3 lt 233 hp olmak üzere 2 (ülkemize göre) yüksek hacimli benzinli motorla sunulduktan sonra, vgt teknolojili 140 hp'lik 2,0 lt crdi motor ve pek çok hyundai - kia modelinden bildğimiz yine 2,0 lt hacminde 145 hp'lik cvvt teknolojili benzinli motoru da satışa sunulmuş olan otomobil.
  ilk etapta sunulan yüksek hacimli benzinli motorları nedeniyle pek tutulmayan ancak 2,0 lt hacme sahip bu modelleriyle satış grafiğinin olumlu yönde gelişeceğini düşünmekteyim. 2,0 lt benzinli 55 bin ytl civarından başlarken, 2,0 lt crdi 'ın başlangıç fiyatı 60 bin ytl civarında.
 • makyajlı modelleri ülmezide satışa sunulmuş otomobil. iç ve dış tasarımında yapılan değişikler, artırılan motor gücü akabinde yeniden ayarlanan yol tutuş dinamikleri ile güncellenen model 3 donanım seviyesine sahip.
  dış tasarımında uygulanan makyaj operasyonunda çizgilerine sadık kalınarak detaylara önem verilmiş. hyundai logosu ön plana çıkarılan radyatör ızgarası, yenilenen farlar ayrıca tamponda daha fazla yer alacak şekilde tasarlanan hava alığı, yenilenen sisfarları olarak toplanabilir. tüm bu dış tasarım değişikliğini donanım seviyesine göre kullanılan 16 ve 17 inch yeni antlar tamamlıyor.
  iç mekanda ise beyaz ledli göstergeler ilk göze çarpan unsurken kullanılan malzeme kalitesi ile farklı bir ambiyans yakalanmış. 6 cd çalarlı mp3 destekli müzik sistemi usb, ipod, aux girişlerine izin veriyor.
  ülkemize getirilen tek motor seçeneği olan 2 litre dizel motor yapılan mekanik iyileştirmelerle selefinden 10 bg daha fazla güç üretir hale gelmiş. ayrıca bu motor 304 nm tork üretebilmekte. h-matic şansızman seçeneği dışında 6 ileri manuel şanzımanla da alınabilen aracın donanım listesi bir hayli kabarık.

  (bkz: copy paste değil alın teri)