şükela:  tümü | bugün
 • hyundai santa fe'nin bir alt sınıfında olacağı belirtilen kompakt suv.
  rakipleri ise, honda crv, toyota rav4 gibi araçlar olacaktır...

  ekim 2004'te ülkemize ithalatı da başlamıştır.
 • kia sportage ile aynı platformunu paylaşan,aks mesafesi, hyundai santa fe'den 1 cm uzun olmasına rağmen, onun bir alt sınıfında olan araç.

  ayrıca iç mekanında hyundai accent ile pek çok ortak parça kullanılmış, buna rağmen yine de malzeme - işçilik kaltesi düşük değil.
 • diğer özelliklerini bilmem ama sınıfının diğer araçlarını dış görünüm bazında sollayan araç.
 • 2009 cenevre fuarı'nda yeni konsepti ( hed6 ) tanıtılacak hyundai modeli. toyota rav4 ve vw tiguan'a rakip olacak olan aracın konsepti oldukça sert hatlara sahip. aracın motoru, hyundai'nin avrupa'da kullandığı 175 hp’lik 1.6lt gdi turbo şarjlı dizel motor.
 • okunuşunun değişik versiyonları olup --tuson, tukson-- şeklinde değiştirilen araçtır. sanıyorum, doğru okunuşu amerika kıtasında bulunan isminin kaynağı olan çölün adının okunduğu gibi "taksın"dır.
 • 3. jenerasyonu, avrupa'da da tucson adı ile satılacak olan hyundai'nin kompakt suv'u.

  aracın tasarımı kanımca çok başarılı olmuş. hyundai'nin i30 ile başlattığı akabinde yeni nesil i20* ile devam ettirdiği, kalite algısı yüksek, güçlü ve oturaklı, avrupa tüketicisine hitap eden tasarım dili bu araçta da kendine yer bulmuş. önde markanın yeni kimliğini ön plana çıkaran altıgen ızgara, geniş ve çıkıntılı çamurluklar, arkaya doğru yükselen omuz çizgisi ve özellikle katlı ve basık görünen arka tasarım araca sportif bir hava katmış. aslına bakarsak bu sınıfta artık her araç bu tarz tasarım özelliklerini uyguluyor, bu aracın da tasarım dili olarak nissan qashqai ile çok ortak yönü var, bu da bir dezavantaj tabii. bence tucson'un bir tek ön farlarının iç tasarımı pek hoş olmamış, kenarda kalan iki küçük mercek biraz sevimsiz durmuş.

  tucson'un doğrudan tiguan'ı hedef aldığı ve bu nedenle işçilik ve malzeme kalitesine çok yatırım yapıldığı özellikle vurgulanıyor. iç mekan da gerçekten kaliteli gözüküyor bakalım incelendiğinde verdiği hisler ne olacak...

  motor yelpazesi şöyle olacak:
  - 1,6 lt. gdi 132 ps benzinli (6 ileri manuel şanzıman),
  - 1,6 lt. turbo 177 ps benzinli (6 ileri manuel şanzıman ile 2 çeker ve 4 çeker, 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman ve 4 çeker),
  - 1,7 lt. crdi 116 ps (6 ileri manuel şanzıman),
  - 2,0 lt. crdi 136 ps (6 ileri manuel şanzıman ve 6 ileri otomatik şanzıman ile 4 çeker)

  tucson'un önceki nesilleri de konforlu ve donanımlı araçlardı ancak sürüş keyfi ve aracın verdiği kalite hissi düşüktü. eğer i20'nin sınıfında gösterdiği atılımı gösterir ise çok başarılı olacağında şüphe yok.

  bu arada ülkemiz pazarı gibi motor hacmine göre vergilendirme yapan pazarlarda daha da ilgi çekebilmesi için i30'da kullanılan ve çok da başarılı olan 1,6 lt. 136 ps'lik crdi motor ve 7 ileri otomatik şanzıman kombinasyonunu da sunsa hoş olur.
 • kendisini jeep sanan binek bozmalarından birisi...
 • yeni kasası 2 hafta içinde ülkemizde satışa sunulacak hyundai modeli. satış temsilcilerine tanıtımı yapılmıştır. style, style plus, elite, elite plus ve executive olarak 5 ayrı donanım paketiyle satışa sunulacak. ix35 ve i30'da kullanılan benzinli 1.6 gdi*, 1.6 turbo gdi*ve dizel 2.0 crdi*motor seçenekleri olacak. 1.6 gdi ve 2.0 crdi motor seçeneklerinde 6 ileri klasik otomatik vites*, 1.6 t-gdi motor seçeneğinde 7 ileri dct şanzıman var. donanımı ix35'e göre bol. executive paket'te bi-led farlardan tutun akıllı bagaj kapağı gibi pek çok premium marka suv'lardaki donanımlardan var.

  edit: tanıtım broşürü de burada.
 • hyundai türkiye resmi sitesinde özellik sayfası açılmış olan modeldir: http://www.hyundai.com/…m/suv/tucson/pip/index.html
 • bugün istanbulda lansmanı yapılan modeldir.

hesabın var mı? giriş yap