şükela:  tümü | bugün
  • doğrudur, ama habervaktim bilgiyi eksik vermiş. hz. adem aslında elektronik ve haberleşme mühendisliği bölümünü istiyordu ama puanı yetmeyince ziraat mühendisliğini tercih etmek durumunda kaldı. okuduğu bölümün tek faydasını askerliği kısa dönem olarak yaparak gördü.
  • (bkz: islam)
    (bkz: psikoz)
  • “tüm bunların hamiyet-i diniye ile ne alakası var ?” denilmemeli ; zira bu gayretler , insanlara kuranı ,islamı sevdirmek için ortaya konulmakta , böyle olunca da islama bağlananların sayısının artacağı ümidiyle her türlü yol denenmektedir. kimileri kuranda “parlemento suresinin (şura suresi) , kimileri ağır sanayi suresinin (hadid suresi ) olduğunu söylediler , kimileri “hazal beledil emin” ibaresinden , kuran’da ta bin dörtyüz küsür sene önce sinden ihbar edildiğini düşündükleri belediyeciliğe ait esasları istinbata yöneldiler , kimileri kuranda geçen “hizb” kelimesinin , bazı meal sahiplerince “parti” kelimesiyle çevrilmesinden yüz bularak fer’i olanı , esas olanın yerine geçirme fırsatını yakaladıklarını sandılar ve kimileri de demokrasinin, sosyalizmin , kapitalizmin , reenkarnasyonun , atomun , big-bang teorisinin ya da kara deliklerin veya uçağın , artezyen kuyusunun , telsiz ya da telefonun ,hasılı yeni olan, galiblerinin elinde bulunan ne varsa hepsinin menşeini kuranda bularak cahil kitleleri hayretlere salabilmiş olmanın keyfini yaşadılar ; işin garibi böyle yapmakla da islamı asrın idrakine sunduklarını düşündüler. ne acıdır ki ,mubarek kitabımız kuran-ı kerim , sadece bugun değil ,asırlar boyu böylesi gayretkeşliklerin ‘alet’ i haline dönüştürülmek istenmiş , bir tek kelimesinden , hatta bir tek harfinden yola çıkılarak nice ‘fantaziler’ üretilmiştir. bu da yetmiyormuş gibi , bu fanteziler ‘akide’ haline getirilerek insanlar icad edilen bu inanç esaslarını kabule zorlanmıştır."

başörtüsü risalesi- dücane cündioğlu – tibyan yay. s.36-38
  • mütercim tercümanlığın öncüsü hz. ismail'in yanında bir hiçtir. neden, çünkü hz. ismail tam 70 dil biliyordu.
    sallıyorsunuz bari usturuplu sallayın, yetmiş ne lan. ziraat mühendisi, tercüman yav hee he.
  • kendi dininden habersiz yazarları şaşırtan habervaktim tarafından hazırlanmış derleme.
  • şaşırdığım haber. ben ilk ziraat mühendisi (!) ve çiftçinin kabil olduğunu sanıyordum.
  • ve hatta hz. adem mesleğinde geleceğin olmamasından dolayı yatay geçiş yapıp polis olmuştur.
  • haberin devamı daha da vahimdir. ya bi siktir git diye diye okuyordum. taki hz yusufa gelene kadar. ben iptalim arkadaşlar şu cümleden sonra beyni yanmayan okumaya şuradan devam edebilir.
    malum cümle: hz. yusuf (as): saati ilk icat eden, toprak mahsulleri ofisini ilk defa kuran, bolluk zamanında depolamayı, kıtlık zamanında halka dağıtmayı düşünen bir peygamberdir.
  • haberden anlaşılan her peygamber işinin piridir. yazarlık mesleğinin pirini atlamışlar yalnız, ayıp olmuş.

hz. musa'nın da denizi ikiye yaranların piri olduğu ise affedilmez bir hata olmuş.