şükela:  tümü | bugün
  • tirsan insanina gore vardir. fakat uzay gemisinde tatile geldikleri gezegende baslarina gelen cocugunu da geri goturecek kadar yakiti kalmadigindan, sepetten elmayi cikarip bizzat vermistir. fakat onu yilan diye gormustur cocuk.
  • yoktur.

hz.adem'i babasız yaratan allah, bu özelliği ondan sonra sadece hz.isya'ya vermiştir.
  • piçtir demek kutsal olarak görülen inançlara hakaret olarak sayılıp, toplumun inançlarına saygısızlık olarak görülebileceğinden ve tabi ki başka sebeplerden dolayı (bkz: ahirette gotumuze girecek entry ler) "babası belli olmayan bir zattır kendisi" demek daha uygun düşer.
  • mustafa islamoğlu'na göre babası varmış.

hz adem in babası vardır

evrime ayak uydurmak için kendince rasyonelize etme budur.
  • eşeyli üremenin ilk başlarında olduğu gibi var olandır, eşeysiz üremede (bölünerek) bir dişi-erkek kavramı olduğunu ben bilmiyorum en azından.

-hz. adem kavramı tarihsel olarak m.ö. 3.000 ile 7.000 arasına denk geliyor. o tarihlerde eşeyli üreme var.
    (kişisel görüş: tık)
    -hz. adem'in ait olduğu homo sapiens türü m.ö. 200.000 yılına kadar dayanıyor gene şeyli üreme var

-homo sapiens'in de dahil olduğu homo türü m.ö. 3.000.000 yılına kadar dayanıyor

-ilk memeli canlılar'ın ortaya çıkışı permiyen dönemine denk geliyor yani 70.000.000 yıl civarı

hücrelerin bölünmesine falan girmiyorum bile.

hz. adem kavramını bir insan olarak ele alıyorsan homo sapiens olması şattır. homo sapiens'lerin babası olur. diyelim insan değil, öncesinde memeli hayvan gene babası olması gerekli, her şeyi geçtim bir ve 1.500.0000.0000 yıl önce bir canlı diyelim gene babası olmak zorunda.
    eğer hz. adem bir tek hücreli değil ise babası olmak zorunda.