şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: meryem ana)
  • hakkında yazılmış "kur'an'da hz. meryem mucizesi" başlıklı makale için:

hz. meryem
  • şuanda sizin yüzünüzden içtiğim zyprexa karnımdaki bebeği öldürdü ve ben de zehirleniyorum biliyor musunuz? hı? anlamadinız mi o da masumdu!
  • bugün, 15 ağustos, ortodoks hıristiyanların panaghia günü. panaghia, azizelerin azizesi, kutsalların kutsalı anlamında hz. meryem'in sıfatlarından biri. rabbimin kulları, her yerde her an kulluk etmede, kendi tarzınca, kendi kavlince. hz. şeyh'in* dediği gibi, kim neye taparsa tapsın, neye inanırsa inansın ardında hep o vardır*.

meryem olmak kolay iş değil, hatice olmak, aişe olmak, fatıma olmak, rabia olmak... olsun, onları sevmek de bir şeydir. adlarını görünce sevinebilmek, gözle görülmez elle tutulmaz dostun kokusunu alabilmek, onların ahlakına imrenebilmek... bir şeydir, hem de ne güzel şeydir. selam olsun efendim. hakk, biz kadınları kadınların efendilerinin dostu, yâreni eylesin.
  • uzaylılar tarafından kaçırılmıştır bence.

tarif ettiği ışık, huzur duygusu vb uzaylılar tarafından kaçırıldığını iddia edenlerin anlattıklarına uyuyor sanki.
  • hz mariam. bakire meryem ya da azize meryem olarak da geçer. hz meryem yahudi ve israil nasıra doğumludur. hz meryem'in eşi hz yusuf'tur. hz mariam'ın eşi olan yusuf peygamber yusuf değil ve peygamber olan yusuf'tan daha sonra doğmuş olan bir kişidir. h mariam'ın babası imran'dır. hz mariam azize, örtülü ve muhafazakar bir hanımdır. bakire mariam olarak kabul görmesi çok ileri seviyede malına mülküne sahip çıkan, paylaşım yapmayan, son derece asosyal bir kişiliktir. oğlu isa ile her annede olabileceği gibi kayınvalide kıskançlığı tarzında cinsi ve manevi temasları vardır. hz mariam bir hukuk kişisi olarak oğluna çok sahip oluyor. öyle ki ne baba, ne eş vermiyor. kendini de bakire ilan ederek eliyor. problemi kendi malı mülkü, ırzı, namusu her neyse sahip olabilmektedir. hz mariam tuğrası kamuflaj yani çift yeşilli yapraklardan oluşur. bu tuğra çok küçük bir örtü ve kesilen kenarları çöpe atılmıştır. çift renkli olması noksanlık ve fakirlik bildirir niteliktedir. malıma dokunma şeklinde demektir. hz mariam evlenirken hamilelik bildirerek evlenmiş ve gerilik, geriliğe gönderme gibi korkunç belaltı temaslardan ve tabulardan münezzeh kalmıştır. tuğrasında bulunan çam ağacı oğlunun marangoz olmasına dair bir istek ve aynı zamanda nikah masası temaslarıdır. bilindiği üzere çam yaprağına benzetilen kürdan da hz mariam'ın peygamber oğlu isa ile ilgili bir bütçedir. hz isa hem nitelikli bir ailede doğuşu hemde annesinin yakın duyguları nedeni ile şehvet teması olmaması için peygamber olarak seçilmiştir. hz mariam tuğrası iki yeşilli kamuflaj şeklinde olduğu için askeri hareketlerin dünya çapında anne veya kadın kız genellikle temasları olmaz, kutsal bulurlar. burada düşen veya koparılan yapraklar nedeniyle annesini ilerleyen süreçlerde daha iyi tanıyan peygamber isa kendisini çocukken kopardığı çam yaprakları nedeniyle çarmıha gerdirtecek kadar büyük bir süt ve kan hakkı vermiştir. bu nedenle 33 yaşında öldürülmüştür. bu kadar genç öldürülmesi başka bir baba var ve başka çocukları da var şeklinde bilinmez ve gayrimeşru bir çocuk yorumlarına sebep olmuştur. oysa söz konusu bir annenin bir oğlu olması ve nezih büyümesi nedeni ile yaşanan gerilimlerdir.
  • meryem’in isa’yı babasız doğurmasının altında yatan olayı açıklamaya ve kendisine atılan iftiraları yok etmeye geldim…

kuran, isa’nın doğum hikayesi ile ilk homosapiens(ler)in nasıl evrimleşerek dünyaya geldiklerine de ışık tutar.

burada kısa bilgi geçiyorum, daha fazlasını okumak isteyenler en alttaki siteye gidebilir.

—-

13,8 milyar yıllık evrenin son perdesinde, homo sapiens türü canlılar dünyasına katılır.

76:1 insanın üzerinden, daha kendisi anılmaya değer bir şey değilken, uzun zamanlar gelip geçmemiş midir?

adem’in dünyaya nasıl geldiği, isa’nın doğum hikayesi ile anlaşılır.

3:59 “tanrı’ya göre isa'nın örneği, adem'in örneği gibidir; topraktan biçimlendirdikten sonra ona “ol” dedi ve o da oldu.”

21:91 …onu (meryem) ve oğlunu tüm dünyaya bir işaret yaptık.

bilindiği üzere isa’nın annesi meryem, isa’ya babasız (kendi kendine) gebe kalmıştır. bu durumda meryem hermafrodittir, ki meryem’in hermafrodit olduğuna dair başka işaretler de vardır.

tanrı, meryem’i doğuran annenin “onu kız doğurdum” demesine dolaylı bir göndermede bulunmuştur.

3:36 onu doğurunca, tanrı onun ne doğurduğunu daha iyi bildiği halde şöyle dedi: “efendim, onu kız olarak doğurdum ve erkek kız gibi değildir”

büyüyen meryem, bir süre sonra insanlardan uzaklaşmış ve bu yalnızlık zamanında bir peygambere gebe kalacağını öğrenmiştir.

19:16-17 kitapta meryem'i de an. ailesinden ayrılıp doğu tarafında bir yere çekilmişti. kendisiyle onlar arasına bir perde çekmişti. bu durumda ona ruhumuzu gönderdik ve önünde mükemmel bir insan olarak biçimlendi.

19:19 "ben, sana tertemiz bir erkek çocuğu vermek için görevlendirilmiş efendinin bir elçisiyim” dedi.

19:20 “bana hiçbir insan eli değmemiş ve ben iffetsizlik etmemişken nasıl olur da bir oğlum olur?” dedi.

19:21 "işte böyle!” dedi. efendin buyurdu ki: “o benim için çok kolaydır. böyle olması onu, insanlara bir işaret ve bizden bir rahmet yapmamız içindir. hükme bağlanmış bir iştir bu.“

*hermafrodit canlılar kendilerini dölleyebilir. örneğin bazı bitkiler, toprak solucanı ve istiridye gibi canlılar tek başına üreme sağlayabilir. günümüzün hermafrodit insanları ise genel olarak kısırdır, ancak meryem özel beslenme şekli (3:37) ve öğrendiği tanrısal bilgi sayesinde gebe kalmıştır (19:16-21). meleğin sunduğu kısırlığı gideren şey, bitkilerden elde edinilen bir karışım olabilir. ancak ayetlerde görüldüğü gibi kısırlığın düzeltilmesiyle ilgili bilgi gizli tutulmuş, sadece meleğin “işte böyle!” dediği andan bahsedilmiştir. ayrıca meryem gibi ibrahim ve zekeriya’nın kısır eşleri için de melekler bu bilgi ile gelmiş ve benzer olaylar yaşanmıştır (51:25-51:30, 3:39-3:40).

sonuç olarak isa, annesi meryem’in kendi kendine gebe kalmasıyla dünyaya gelmiştir. adem ile isa’nın dünyaya geliş şekli aynı olduğuna göre; adem (ilk erkek homo sapiens), bir hermafrodit insansının kendi kendine gebe kalmasıyla dünyaya gelmiştir.

3:59 “tanrı’ya göre isa'nın örneği, adem'in örneği gibidir; topraktan biçimlendirdikten sonra ona "ol” dedi ve o da oldu.”

96:2 o, insanı bir embriyodan yarattı.

39:6 sizi tek bir canlıdan yarattı…

——

kaynak ve daha fazlası

hesabın var mı? giriş yap