şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir kısım dincilerde olan görüş. var böyle diyen dinciler. peşlerinden de giden bir sürü düşük zekalı var.
 • böyle bir şey var ise de-ki olması muhtemel-, bir sapık mezhep beyanatı.
  mesela hz. ali, ki kendisi ne kadar muhteşem de olsa sadece bir kuldur, onu bile allah ile bir tutan alliallahçılar diye bir mezhep varsa, sadece kulu değil, aynı zamanda elçisi olan hz. muhammed için de bu cümleyi sarfedenler de olmaz mı...
  bunu diyenler, gök gürültüsünü nara, şimşeği de kamçı olarak görürler muhtemelen.
  var böyle diyen dinciler hakikaten, boşuna sapık mezhep de denmiyor zaten bunlara. allah akıl fikir...
  yazık hakikaten, çok yazık, hem bunu başlatanlara hem de onların peşinden gidenlere...
 • ikisi de best of the best oldugundan bu esitlik dogrudur. bir de:

  olmayan bir sey = olmayan baska bir sey

  gerci bu esitlik olmadi. denklik lazim. yok mu alt alta uc cizgi?
 • islamla hiç bir alakası olmayan görüş. islam'da tanrının hiç bir şekilde antropomorfik yönü yoktur. hz. muhammed'in de ilahlıkla hiç bir alakası yoktur. gerek kur'an'da gerek hz. muhammed'in beyanatlarında sürekli hz. muhammed'in herkes gibi bir insan olduğuna vurgu yapılır. hz. muhammed kendisinden mucize isteyenlere "ben de sizin gibi bir insanım." buyurur. ayrıca müşrikler hz muhammed'i peygamber olacak kadar olağanüstü bulmadıklarından onun peygamerliğine kani olmazlar ve sen bizim gibisin, yemek yiyorsun, içiyorsun derler. bunun üzerine kuran yeryüzünde gezip dolaşanlar melek olsaydı peygamberin de meleklerden gönderilmiş olacağını söyler. yani insanlara insandan peygamber. gördüğümüz gibi kuran hz. muhammed'e bırakın ilahlık sıfatını meleklik sıfatını bile yakıştırmamış, onu ancak bir beşer olarak nitelemiştir.
  islamla alakalı olan insanların hz. muhammed'e yücelik atfetmeleri de onu allah saymalarından değil olsa olsa ona olan sevgilerinden kaynaklanır. öbür türlüsü zaten enkarnasyon/hululdur. bu da bildiğim kadarıyla islam sapkın mezhepleri arasında bile yoktur.
 • matematiksel olarak gösterimi hz. muhammed = allah olan denklem *
 • esasen "muhammed > allah" dır doğrusu. allah denen tanrıyı yaratan muhammed sonuçta.
 • kelimesi kelimesine bu iddiada bulunan, cemaat lideri* bayram ali hoca'dan başkası değildir. bu talihsiz söylemden daha acıklı olan müslüman geçinen tiplerin vaazın videosuna yapılan yorumlarda bu şahsı savunmaları ve daha da ileri giderek biz zavallı halkı (!) bu sözleri* anlamamakla suçlamalarıdır.

  http://www.youtube.com/watch?v=t4iqtcgmwm8
 • bayram ali öztürk hocanın lafıdır. bir kısım dinibütün, ahlaklı ve edepli muhteremler başlığı bir tarafımdan uydurduğumu sanıp nezih üslupları ile dalmışlar ortama. orospu çocukluğu falan. valla bir orospu çocukluğu varsa bana ait değil. bir de işin abuk tarafı ateist değilim. kendimi müslüman görüyorum. tekfir bu kadar kolay olmasa gerek. helallik bekliyorum.*

  edit: yahu ne kadar karakter özürlüsünüz? böyle alçakça belden aşağı vur kaç yakışıyor mu mücahitlere?
 • bu tezi çıkaran zihniyet hz.isa'yı allah (sümme haşa!) kabul edip incili deformasyona uğratan vatikan zihniyetiyle aynıdır ve islamı protestanlaştırma eğilimindedir..
 • bayram ali ozturk hocaefendi bu kelami ederken arka siralardan sadece bir ama bakin bir (1) kisinin tovbe demesi de ilginc bir detay. ben kendini ve kurani bilen muslumanlar olarak o grubun hocayi linc etmesini beklerdim.

  (bkz: suru psikolojisi)