şükela:  tümü | bugün
 • peygamberle evlendikleri sırada yaşları şöyle olan hanımlar:

  hz. hatice 45 yaşında (peygamberle 25 sene boyunca tek eşli yaşamıştır.)
  sevde 53 yaşında, dul
  hz. ayşe 18 yaşında (hz. ebubekir'in kızı)
  hafsa bint-i ömer 22 yaşında (hz. ömer'in'kızı)
  zeyneb bint-i huzeyme 50 yaşında, dul (evlendikten 2 ay sonra vefat etmiştir)
  ümm-i seleme 65 yaşında, dul + 4 çocuklu
  zeyneb bint-i cahş 35 yaşında (peygamberin halasının kızıdır)
  habibe bint-i cahş 55 yaşında, dul (peygamberin halasının kızıdır)
  cuveyriye bint-i haris 20 yaşında
  safiyye bint i huyey 20 yaşında
  hz. mariye ?
  hz. meymune 60 yaşında, dul

  not: kronolojiktir.
 • kimdir nedir bu insanlar, şurada nişanyan epey derli toplu bir şekilde yazmış (hakaret etmek için hemen hazırlanmayın, sadece bilgi içerir)

  http://nisanyan1.blogspot.com/…i-bilgiler-nisa.html
 • yine dinden haberi olmayan insanlara dert olmuş konudur.hanımlarının ekserisi çocuklarına ana olması için evlenilmiştir.ama art niyetli insanlar elbette bunu anlamayacaktır.kimi eşleri dul kimselerdir ki arap toplumunun o gününde de bugününde de dul olan kadınlara kötü gözle bakılmıştır.hazret-i peygamber (s.a.v.)bu kadınlara laf gelmemesi,halel gelmemesi,onları koruma maksatlarıyla nikahına almıştır.şunu modern,aydın sayılan herifler yapsa yere göğe sığdırılamaz.hümanistliğinden,insanseverliğinden dem vurulur.insancıllığından dem vurulur.hazret-i peygamber (s.a.v.)yapınca,yok efendim dinin emirlerine de karşı geldi,4 eş izni vardı o gitti 13 eş aldı,vay efendim çok eşli,efendim kadınlara saygı duymazdı vır vır vır.adamların ne ayetten haberi var ne bişeyden.ahzab 50-51-52'yi okuyun ama adam gibi okuyun.dörtten fazla eş almanın yalnız peygambere (s.a.v.) mahsus olduğu,diğer müslümanların bunu örnek almaması anlamı çıkmaktadır.kldı ki 52.ayette peygamberin (s.a.v.) yapacakları evliliklerin allah'ın izniyle olduğu belirtilir.demek ki allah'ın istediğinden başka birşey yapmamış peygamber aleyhisselam.

  biz müslümanların esas düşmanı kafirler değil.bizim esas düşmanlarımız dini olduğu haliyle değil de,belli ritüellere bağlayan,kısıtlayıcı,tartıştırıcı vs kimselerdir.bu herifler bizden olmadıkları halde bizden gibi görünürler ve bize zarar verirler.gizli düşmandırlar.allah müslümanlar üzerine oynanan oyunları boşa çıkarsın inşallah.
 • adamın babası o doğarken ölmüş, annesi de altı yaşında ölmüş ve biz bu adamı eşleriyle anıyoruz. ağzımızdan eksik etmiyoruz. acaba hangimiz sapık?

  şüphesiz ki hepsi kadındır.
 • bizim hayatımıza giren 1-2 kadın cehenneme çeviriyor kimbilir muhammet neler çekmiştir. ilk kez acıma duygusu hissettim.