şükela:  tümü | bugün
  • bu da olacakmış gardaşlar. iddiaya göre hz. muhammed vermiş haberi. kendisinden rivayet edilen bir hadise göre cennette isa'nın annesi meryem'le, firavun'un eşi asiye ile ve musa'nın kızkardeşi gülsüm ile izdivaç edecekmiş.
  • sahihligi ve kanitlari* var ise sasirtmayan durumdur. bir gun golun kenarinda oturan nasreddin hoca'ya "hz. muhammed hz. isa'nin annesiyle evlenecekmis" demisler. hoca "bana ne" demis, "ama firavun'un esiyle de evlenecekmis" demisler "e o zaman sana ne" demis. "ama hz. musa'nin kiz kardesiyle de evlenecekmis" deyince hoca dayanamamis "dunyada iken 9 evlilik yapmasina inaniyorsun da ahirette 3 evlilik yapmasi mi inanamadin" demis ve abanmis yogurda. hocam "gole maya calinir mi?" demisler, hoca da yogurdu arkasina saklamis ve son noktayi koymus: "maya mi? maya ne arar la bazarda"
  • -anladığım kadarıyla sayın muhammed yine meryemleri karıştırmış. biz harun'un kız kardeşi meryem olarak bildirmiştik. bi düzgün peygamber seçemiyorum ! hep skandal.
    allah (c.c)
  • (bkz: nekrofili)
    edit: ay pardon cennetteymiş bi an real timeda sandıydım...
  • valla ben uydurmadım bir tarafımdan. yine başlamışlar yok ateistler, yok dine sövmek, yok ahirette göte girmekler falan filan. hadis olduğu iddia edilen bir sözden öğreniyoruz bunu. gidin ne diyecekseniz oraya deyin:

"allah, imran kızı meryem’i, firavun’un hanımı âsiye’yi ve musa’nın kızkardeşi gülsüm’ü cennette bana zevce olarak vermeyi hükmeyledi.” (ibni mâce tercümesi, 10: 649)"
    http://www.sorularlaislamiyet.com/…rticle&aid=12543
  • körlemesine biat ettikleri dinin çatlaklarını "kalitesizsiniz siz :(" nidalarıyla sıvamaya çalışan müminleri rahatsız eden bir iddia. maalesef o çatlaklar bir iki değil öyle yamayasınız.

ayrıca (bkz: dünyanın bütün çiçeklerini istiyorum)*
  • "soru: bir hoca efendi vaazının bir bölümünde peygamber efendimizin cennette meryem validemiz ile evleneceğinden bahsetti. delil olarak da bir hadisten bahsetti. bunun aslı var mıdır?
    cevap:
    taberânî gibi bazı kaynaklarda peygamberimizin cennette meryem validemiz, firavunun mü’min olan karısı asiye ve musa aleyhisselamın kız kardeşi gülsüm ile evleneceğine dair bazı hadisler rivayet edilmektedir. fakat hadis âlimleri bunların, delil olarak kullanılamayacak derecede zayıf olduğunu belirtmişlerdir. (bkz. el-heysemî, mecmau’z-zevâid ve menbau’l-fevâid, c: 9, s: 218)

cennet-cehennem gibi ahiret hallerini anlatan bu gibi haberlerin mutlaka sahih hadislere dayanması gerekmektedir. bu konularda böyle zayıf hadislere itibar edilmez."

http://www.fetva.net/…ve-hz-meryemin-evlenmesi.html

edit: hadislerle arasi pek iyi olan bir insan degilim, bunu neden cürütmeye calistim bilmiyorum.. cürük oldugu o kadar acik ki..
  • - anne?
    + kazanın doğurduğuna inanıyorsun da öldüğüne neden inanmıyorsun?