şükela:  tümü | bugün
 • usain bolt efsanesinin filmi .

  trailer

  dünyanın en hızlı adamının filminin çıkış tarihi henüz belli değil.
 • 28 kasım'da yayınlanacak usain bolt belgeseli.

  fragman
 • malum ortamlara düşen usain bolt filmi.
 • wu huu. olmuş bu.

  usain bolt a hayransanız , 100 metre nin büyülü bir kısa mesafe koşusu olduğuna inananlardansanız , atletizme aşıksanız yada hiç olmadı sporu seviyorsanız izleyin , izlettirin.

  2015 dünya şampiyonasından 2016 rio olimpiyatlarındaki bayrak yarışında kazandığı son altına kadar bolt'la berabersiniz. iyi gününde kötü gününde. esaslı iş ( 8/10)
 • bolt'un amatör şartlarda ve amatör kişilerle çalışarak bugünlere geldiğini gösteren belgesel.

  adam sakatlanıyor, adam gibi doktora götürüp önemsemiyorlar, geçmeyince akıllarına geliyor, tedavi başlıyor tabi aylar kaybediliyor. menajeri kendi gibi zıpçıktı arkadaşı. antrenmanlara bakıyorsun çayır çimende eskimiş aletlerle falan.

  bir de bolt eğer hırslı, işinden başkasını düşünmeyen, çalışkan bir tip olsa, özel hayatına dikkat etse 100 mt 9.40 falan koşarmış. hatta uzun atlamada falan da rekor kırabilirmiş. insan üzülüyor ondan daha fazlasını alamadığına.

  bir bolt hayranı olarak gözlemlerim bunlar oldu. 2008 ve 2009 yarışlarını tvden canlı izlemiş ve 2 gün uyuyamamış biri olarak yarışlar anlatılırken ağlamaklı oldum.
 • tam bi belgesel olarak adlandımak dogru mu bilmiyorum ama izlerken aldığım keyfin haddi hesabı yok.

  jamaica kültüründen de bir çok şey alabileceğiniz buram buram tropikal insanı kokan, usain'in diğer efsanevi sporculara kıyasla ne kadar farklı olduğunu sözlü olarak anlatmaktan ziyade usain'in yaşadağı hayattan footageler ile size sunan belgeselimsi eser.

  müzik seçimleriyle de jamaican kültürünü çok güzel dancehall'larla harmanlanmışlar. vybz kartel'den major lazer'e, major lazer'den pop caan'a bir çok jamaican efsanesine de yer vermişler sağolsunlar.

  hatta introdaki nas'mı acaba bu çalan dediğim ve sonrasında nas olduğunu öğrendiğimde de apayrı mutlu oldum yönetmenine saygı ve sevgilerimi iletiyorum.

  saygı duyduk severek tekrar da izleriz.
 • --- spoiler ---

  ilerde kesin bir atlet onun rekorunu kıracak, ama o asla unutulmayacak ve efsane olarak anılacak.
  --- spoiler ---
 • harika ve izlemeye değer bir belgesel. böyle hayata kendi izlerini bırakan kendinize idol olarak seçebileceğiniz insanlarla ilgili yapımlara gerçekten bayılıyorum.

  ayrıca gatlin denen malın eline her seferinde kolayca vermesi ve gatlin'in hala "yenilen pehlivan güreşe doymazmış" edasıyla saçma sapan açıklamalar yapmasını gerçekten zevkle seyrettim.