şükela:  tümü | bugün
 • jessie nelson tarafindan yonetilen ve 25 ocak gunu tum dunyada gosterime girecek olan film. sean penn ve michelle pfeiffer rol kesiyor. soundtrack albumu ise (8 ocakta piyasaya verilecek) nick cave, rufus wainright, eddie vedder, ben harper gibi guzellikleri barindiriyor. nick cave soundtrack için the beatles standardi let it be'yi yorumlamish.
 • yetersizlik fetişi olan akademinin muhtemelen hosuna gidip ödüllendireceği (bkz: forrest gump), tüm bunların ötesinde sean penn in güzel bi oyunculuk sergilediği, michelle pfeiffer a sempati duymamı sağlayan, acıklı, hissiyatlı film.**
 • beatles'in sarkilarinin farkli grup ve sarkicilar tarafindan seslendirilmiş oldugu cok guzel bir sountrack'i var. mesela eddie wedder: you've got to hide your love away, ben harper: strawberry fields forever, stereophonics: don't let me down, the black crowes: lucy in the sky with diamonds, let it be: nick cave, heather nova: we can work it out.... hepsi pek guzel...
 • filmin muziginde yer alan stereophonics'den dont let me down da muthis yorumlanmis.
 • senaryosu kristine johnson ve filmin aynı zamanda yönetmeni de olan jessie nelson tarafından yazılmış, 2001 abd yapımı film.

  sean penn kızı ile mutlu bir şekilde yaşayan ama zeka düzeyi 7 yaşında bir çocuğunkine eş beatles'a büyük hayranlık besleyen sam dawson'u,

  michelle pfeiffer ise "sevgi" kelimesinin anlamına fazlasıyla uzak avukat rita harrison'u canlandırıyor.

  kızı 7 yaşına gelince sam için asıl sorunları başlar. kızı ondan çok daha ileri bir düzeye gelmektedir ve sam ona pek fazla yardım edememektedir. hükümet görevlileri kızı sam'in yanından alırlar.

  ve kızını geri almak isteyen sam ile avukat rita harrison'un yolları birleşir.

  baştan sona ıslak gözlerle izlenen bir film. sean penn gerçekten müthiş bir oyun çıkarmış. oscar almaması hayalkırıklığı yarattı dense yerinde olur.
 • olabileceğinden çok daha azıyla yetinmek durumunda kaldığımız film. açıkçası güzel konuya rağmen sean ve beatles sürükledi filmi.

  (bkz: lovely rita)
 • yorgun ve asabi olduğum bir günün sonunda gittiğim ve bütün negatif enerjimi pozitif enerjiye dönüştürmeyi başaran tanrı lütfu film. sean penn gerçekten şaşırtıcı bir performans segilemiş. michelle pfeiffer için ise diyeceğimi zaten daha önce dedim...
 • 1. u turn, the game v.b. filmlerde görmeye alışkın olduğumuz fırlama sean penn ile oldukça tezat oluşturmuş bir rol ile sean penn'i izleyicilere sunan bol beatles'lı film.
  2. bir sahnesinde george harrison'ın iyi bir song writer olmadığına değinen film. (bkz: something) (bkz: here comes the sun) (bkz: taxman) (bkz: while my guitar gently weeps) (bkz: don't bother me)
 • elde olan beatles sarkilarina bir film yapalim denirse böyle film cikabilir ortaya...
 • soundtrackinde pek çok beatles coverı bulunan film (örn: nick cave-let it be). sean penn, michelle pfeiffer ve dokota fanning başrollerini paylaşıyor.