şükela:  tümü | bugün
 • hello isimli çok hoş bir şarkıyı bünyesinde barındıran albüm.
 • sağlam albüm yapmış biyonse abla. öyle bir durum ki aytuns'u açıyor, sörç kısmına "beyonce" yazıyor, albümün ilk şarkısını pileyliyor ve saatlerce takılıyorum. arenbi tarza da çok düşkünlüğüm yoktur ama neyse artık, sevmişim bir kere.
 • amerikalı sanatçı beyonce knowles'in üçüncü solo albümü i am... sasha fierce. sasha fierce'yi bilinçaltı kişiliği olarak tanımlayan beyonce, resmi sitesinde sasha fierce karakteri ile ilgili şunları yayınlamıştır:

  "şu an çok farklı bir durumdayım ve insanların benim farklı yanlarımı da bilmesini istiyorum. şarkılar neşeli yanda dans etmek için oldukça neşeli; öte yandan kişisel olarak gayet düşünceli, ciddi ve tutkulu. işte burada bir risk alıyorum. korkmuyorum çünkü müziğim hepsini ifade etmeye yetecek. müziğimde bir tür veya etiket yok. bu benim; ve kendi iç yüzümü 18 kasım'da insanlarla paylaşacak olmaktan mutluluk duyuyorum."

  albümün incileri ise şöyle;

  if i were a boy
  ego
  save the hero
  halo
  disappear
  broken hearted girl
  ave maria
  smash into you
  single ladies (put a ring on it)
  radio
  diva
  sweet dreams
  video phone
  scared of lonely
  that's why you're beautiful
  satellites
 • dangerously in love ile birlikte en iyi beyoncé albümü nazarımda. diğerleri pek bir bayık, pek bir zorlama gelir bana.
 • beyoncé'nin 2008 çıkışlı 3. stüdyo albümü. kendisinin popüler bir r&b sanatçısından büyük bir müzik ikonuna evrildiği döneme denk gelir. bu albüm ve single'larıyla 5 grammy ödülünü de evine götürerek tabir-i câizse çıkarıp masaya vurmuştur kendisi. *

  albümün deluxe sürümünü remixlerle dolduran diğer şarkıcıların aksine, bu albüm beyoncé'nin diğer albümleri gibi özellikle deluxe sürümüyle büyük bir dinleme keyfi sunuyor. 11 şarkılık standart sürüm şarkılarının üstüne deluxe'ta hello, why don't you love me, save the hero gibi pek çok güçlü şarkı var. tabiki çıkardığı single'lar ile de 2008 sonları ve 2009 yılını domine etmiş albümde standart şarkılar arasında da videosuyla olay olmuş single ladies, hanımefendinin vokal şov yaptığı halo ve if i were a boy, sweet dreams gibi söz edilmesi gereken işler var.

  şahsen beyoncé'nin en sevdiğim albümü olan bu albüm iki cd'lik konseptiyle olsun, sade ve şık albüm görselleriyle olsun, kendisinin o zamana kadar daha geri planda kalmış olan kırılgan bir yanını göstermiş olmasıyla olsun benim için en güzel beyoncé dönemini temsil eder.
 • beyonce'nin mitolojik bir tanrı figürüne bürünmeden önce yayınladığı en salt pop albümü. hem dönemin beyonce'si, hem dönemin müziğini baz aldığımızda, ne kadar herhangi bir kaygı gütmeksizin yaratılan bir iş olmuş, şimdilerde daha rahat fark edebiliyoruz bunu. i am.. diye ayırdığı ilk kısım, slow şarkılardan oluşuyor. daha içsel ve duygu yüklü işlerini özbenliği olarak nitelendiriyor. sasha fierce kısmı ise ''sasha fierce benim alter ego'm'' diye nitelendirdiği kısım. yani günümüzün agrasif, provakatif ve hırslı beyonce'sini bizlere veren kısımdan oluşuyor.

  albüm yayınlandığında 15 yaşında ve lise 1'e yeni başlamış bir ergendim. o zamanlar beyonce hanıma bu kadar dilenmiyorum ancak yine de benim için devler liginde olan bir isim olduğu için büyük bir heyecanla albümü bekliyorum. zira 2.5 hafta gibi kısa sürede vokal kayıtları biten bday albümünden sonra adeta bir beyonce follower olmuştum. 2008 benim için özel bir yıldır. hem özel hayatımın bana kattıklarından dolayı hem de müzikal anlamda son derece verimli bir yıl olmasından dolayı.

  if i were a boy ve single ladies'in yayınlandığı anı dün gibi hatırlıyorum. korkunç olay olmuştu. her iki şarkının siyah-beyaz olan video klipleri dikkat çekiyordu. beyonce, artık sadece müzik yapmadığını ve işlerine yavaş yavaş hayata karşı duruşunu içeren felsefelerini yedirmeye başladığını gösteriyordu bu değişim. if i were a boy anında kanıksanmıştı ama single ladies pek çok dinleyici tarafından çok basit bulunduğu için bayağı bir eleştirilmişti. kim bilebilirdiki tarihe klasiklerden biri olarak adını yazdırabileceğini. okuldan gelip, billboard listesini kontrol ettiğimde beyonce'nin iki şarkıyla hot 100'ü ele geçirdiğinde duyduğum gerginliği de hatırlıyorum. çünkü aynı yıl hayatımda ilk aşık olduğum kadın britney spears'ın da geri dönüş albümü yayınlanacaktı ve beyonce'nin gümbür gümbür geliyor olması ister istemez beni geriyordu. neyse ki britney'in circus albümü de görevini ziyadesiyle yerine getirmişti.

  ardından gelen ve bana göre en bayık beyonce albümü olan 4 yayınlandı. ardından blue ivy'ye hamile kaldı ve kariyerinin en iyi albümü olarak nitelendirsek haksız sayılmayacağımız beyoncé albümü ile beni gerçek bir queen bee dilencisi yapmayı başarmıştı. 2011 billboard music awards gecesi sahnelediği run the world performansı ile ilk meydan okuyuşunu gerçekleştirmişti. michelle obama ve barack obama desteğini de ardın aldıktan sonra, iyice komutan edasıyla sektöre kafa göz dalan beyonce, ardından yayınlayacağı lemonade albümü ile iyiden iyiye ulaşılması neredeyse imkansız bir noktaya konumlandırmıştı kendini.

  sanırım kendisinin en büyük şovu, bu yıla kadar super bowl performansı idi. ancak 2018 coachella performansı ile benim için yaşayan en büyük 2 performansçıdan biri olarak tarihe adını yazdırmıştır. insanlara kondisyon, azim, hırs, çalışkanlık, disiplin ve gücün ne demek olduğunu birebir gösterebildiği için nasıl takdir etsem eksik kalır.
 • beyonce'nin kesinlikle en iyi işi, zira en beğendiğim şarkılarının hepsi bu albümde.
 • beyonce'nin sasha alterinin oluşturduğu albümdür. üçüncü albümdür. lemonade'de gördüğümüz güçlü kadın modeli olan beyonce'den sonra en iyi olarak sasha gelir fikrimce.
  mükemmel vokelleri vardır bu albümdeki şarkılarda. bu açıdan kendini biraz özleten bir albümdür.
  halo, radio, diva albümün hoş şarkılarından olsa bile albümün şüphesiz yıldızı gözümde if i were a boy dur.

  --- spoiler ---

  but you're just a boy and you don't understand. how it feels to love a girl
  some day you'll wish you were a better man. you don't listen to her
  you don't care how it hurts.
  untill you lose the one you wanted cause you've taken her for granted
  and everything you had got destroyed.
  --- spoiler ---
 • 10 sene önce bugün çıkmış olan beyonce albümü. zaman akıp gidiyor.