• ludivico einaudi'nin tek kelimeyle mukemmel eseridir. o gecisler, piyanonun uzerinde yagmur yagiyor hissi birakir.

nedense hep bende artik birakmam gerekenleri birakmam ve yoluma devam etmem gerektigini hatirlatan hisler uyandirir.
  • ludovico abimizin bir başka muazzam eseri.
    alttaki yorum da özetliyor zaten durumu;
    "listening to this song is like listening to a story that only your own mind can tell you."
  • einaudi'nin 2001 çıkışlı albümü. özellikle melodia africana dörtlemesi lezizdir. i due fiumi, in un'altra vita, samba ve bella notte de diğer favorilerim.
  • bu parçanın hikayesi, 12.yy'da mali köylüleri tarafından beslenilen bir hipopotamın, bir avcı tarafından öldürülmesiymiş.
  • her dinlediğimde farklı bi şey hissediyorum. nasıl bi besteyse artık. muhteşem.
  • bu eseri* dinlerken aklıma hep "bu da geçer ya hu" ve hikayesi gelir.
    hüzünlüyken, bunun geçici bir hal olduğunu; mutluyken, bunun da kalıcı olmadığını anımsarım.
    hüznümü umut, mutluluğumu garip bir melankoli kaplar.
    hangi ruh halindeysem ona uygun bir hikaye belirir zihnimde, her seferinde farklı bir hikaye.

aynı notalar ve aynı vuruşlarla; sözsüz, her iki uç duyguları da bu denli yoğun hissettirebilmesi müziğin gücü ve evrensel olması değildir de nedir...
  • güzel olmasına güzel ama başka bir etki bırakıyor dinleyince. bir sürü güzel eser var haliyle ama çok azında böyle bir şey hissettim ben kendi adıma. bu onlardan biri. sanki bıraksan konuşacak eser.
    dinleyelim
  • ne zaman dinlesem dinginleniyorum resmen.
    zaman yavaş akıyor, daha berraklaşıyor her şey.
    öyle bir şey işte.
hesabın var mı? giriş yap