şükela:  tümü | bugün
  • bu ülkede hiç kimsenin dinle veya dinini yaşayan insanlarla bir meselesinin olmadığı açıktır. meselenin farklı boyutları bulunmaktadır tabi ancak ilk olarak imam hatip gibi din odaklı kurumların temel sorunu tarih bilmeyen ve dolayısıyla cumhuriyet ve atatürk düşmanı bireyler yetiştiriyor olmalarıdır.. imam hatiplerden yetişip atatürk düşmanı olmayanı da gördüm ama çok değiller.

    toplumun içerisinde bulunduğu cehalet ağından bu kurumlar ve bireyler de nasibini almış bulunmaktadırlar. zira tarihi sosyolojiyi ve ideoloji dolayısıyla çağı düzgün okuyamayan zihinler dini, toplumu ve devleti de açık ve doğru bir şekilde konumlandıramamakta meseleye karşı aydın bir görüş ortaya koyamamaktalar. ve gerici bir tehlike arz etmekteler.

    yoksa neden bu ülkede on yıllar boyunca irtica birinci tehdit olarak ele alındı milli güvenlik kurumlarında. bu gün mağdur olduğunu söyleyenlerin aslında mağduriyetinin sebebi kendi cehaletleri sonucu ortaya koydukları bu düşmanlık dolayıysla tehlike arz ediyor olmalarıdır. sonuç olarak ortaya içerisinde bulunduğumuz bir kör düğüm ortaya çıkmaktadır.

    edit. başlık karakter sınırı "imam hatiplerin atatürk düşmanı yetiştiriyor olması" olacak. arife tarif gerekmez dedik arif art niyetliyse biz ne yapalım.
  • başlık sığmamış anlaşılan ama daha çok hoşuma gitti i.hatip :)
  • imam hatipler kapatılsın