şükela:  tümü | bugün
  • morrisseyin guzeller guzeli albumu you are the quarryden, kotu bir sey yapmasaniz da dunyanin kucak acmadigi her an icin:

i was a good kid
    i wouldn't do you no harm
    i was a nice kid
    with a nice paper round

forgive me any pain
    i may have brung to you
    with god's help i know
    i'll always be near to you

but jesus hurt me
    when he deserted me

but i have forgiven you jesus
    for all the desire you placed in me
    when there's nothing i can do with this desire

i was a good kid
    through hail and snow
    i'd go just to moon you
    i carried my heart in my hand
    do you understand, do you understand

but jesus hurt me
    when he deserted me

but i have forgiven you jesus
    for all of the love you placed in me
    when there's no one i can turn to with this love

monday - humiliation
    tuesday - suffocation
    wednesday - condescension
    thursday is pathetic
    by friday life has killed me
    by friday life has killed me
    oh pretty one, oh pretty one

why did you give me so much desire
    when there is nowhere i can go to offload this desire?
    and why did you give me so much love in a loveless world
    when there is no one i can turn to
    to unlock all this love?

and why did you stick in self deprecating bones and skin?
    jesus do you hate me?
    why did you stick in self deprecating bones and skin?
    do you hate me?
    do you hate me?
    do you hate me?
    do you hate me?
    do you hate me?
  • yahu morrissey, "do you hate me" diye sorarlar adama, "gencligimin katilisin" diye de eklerler hatta. oyle bir sarki bu,
    ne denebilirki neseliymis gibi gorunen sarkilardan degil. gayet huznu ustunde, icinde her bi yerinde.
  • eskiden morrisey dinledigimizde satir aralari aradigimiz hatirlarim saatlerce lakin bu sarki oylesene acik ki.. "isyanim yaradana" tandansinda enfes bir sarki..ama dedigim gibi sozleri guzel hatta cok guzel olsa da ben morrisey e konduramadim..sanki kayahan yazmis sonra fecri ebcioglu morrissey e gidip "kayahanin bole bi sarkisi var ben de sozlerini ingilizce yaptim buyrun" demis gibi..alal cok garip yahu..
  • stop breathing isimli perry blake şarkısıyla girişleri çok çok benziyo, yanılıyosam bağışla beni jiizıs.. ben hem seni, hem de morrissey'i bağışladım bile.
  • gunlerce, aylarca, sokakta, is yerinde, evde, aklinizdan cikmayan, kendini tekrarlayan sozler. oyle bir sarki ki her notada kalbiniz atiyor, sanki dinlediginiz anda yasiyorsunuz.
    dinlemediginiz anlarda soyluyorsunuz, soyluyor size hayat, siz dinliyorsunuz.
  • haftanın günlerini robert smith'den sonra bir de morrissey ustanın yorumuyla: friday life has killed me, şeklinde dinlemek lazım. şarkının sonunda morrissey, "jesus"ı affeder; çünkü onu morrissey yapan, the smiths'in frontmani yapan bütün o çektikleridir.
  • the cure un friday i am in love adli sarkisina feci ayar vermis sarki.."friday,life has killed me"
    ayni zamanlarda yildizi parlayan the cure ve morrisey den ne yazik ki morrisey hala insani yerden kesen sarkilar yapabiliyor..albumun en iyilerinden dinlemeye doyamadiginiz muhtesem sarki..(yayinimiz reklamlarin ardindan pop saati ile devam edecek)
  • geçmişin suçlarının içsel kötülüklerden değil insan doğasından kaynaklandığı vurgusuyla kendi kişisel tarihiyle barışmanın ilk aşaması.*
  • dinlediğim en güzel en güzel morrisey şarkılarından biri.
  • "oh pretty one" derken başka bir j.c.'a da selam çakar morrissey kanımca.
    (bkz: jarvis cocker)