• tess gerritsen’ın rizzoli and isles serisinin 12. kitabıdır.
    türkçe’ye bir sırrım var ismiyle çevrilerek geçtiğimiz ay doğan kitap tarafından yayınlanmıştır.

--- spoiler ---
    birbirinden bağımsız görünen cinayetlerin birbiriyle bağlantılı olduğu keşfedilir, olay beklenmedik şekilde çözülür. ama iyi bir polisiye okuru için ters köşe değildir, kurgu o kadar zayıftı ki, kitabın ortasında çözdüm olayı.
    --- spoiler ---

tanıtım bültenlerinde tess gerritsen'ın en iyi kitaplarından biri olarak nitelendirilen bu kitap benim beklentimi karşılamadı. yazar rizzoli and isles serisinden kitap çıkarma baskılarına daha fazla dayanamayıp bunu yazmış gibi geldi. alıştığım rizzoli and isles tadını alamadım, serinin 12. kitabını okurken karakterleri yadırgadım, bir rizzoli and isles kitabı değil de tess gerritsen'ın birbirinden bağımsız kitaplarından birini okuyormuşum gibi hissettim. kitabın martı yayınlarından değil de doğan kitaptan çıktığını duyunca belki the surgeon* kalitesinde bir kitapla karşılaşırım sanmıştım ama hayal kırıklığı oldu: rizzoli and isles serisini takip etmiyorsanız, okumasanız da olur bence.**
  • rizzoli&isles serisinin diğer kitaplarından aldığım keyfi bu kez tam olarak alamasam da yine de fena olmayan kitaptır. ben en çok keyfi cerrah ve çırak'tan aldım.

cinayetleri birbirine bağlama sürecini sevdim. 13. kitabı merakla bekliyorum.
  • çok sevdiğim rizzoli&isles serisinin 12. kitabı. her zamanki gibi bir solukta okunan bir kitap olmuş ama bu defa birazcık tadı tuzu eksik gibiydi. belki de gerritsen'ın çok daha iyi kitaplarını okuduğum için bu şekilde hissetmiş olabilirim.
    serinin en iyi kitabı değil malesef fakat yine de okunabilir.
hesabın var mı? giriş yap