şükela:  tümü | bugün
 • suriye cumhuriyeti'nin başkenti şam'da düzenlenen, avrupa ayarında etkinlik.

  esad suriyesinde insanlar mutlu ve huzurlu. kutsal din duygularını siyasi amaç ve beklentilerine ulaşmak için kullanan teröristler suriye'nin içine ederken, esad suriyesinde insanlar mutlu ve huzurlu.

  bir şam'daki hayata bak, bir de rakka'daki islami hayata bak.

  esad sadece bir figür. esad bu milyonları temsil ediyor. orta doğu'da köle olmak istemeyen, insan gibi yaşamak isteyen milyonlar var.

  şu görüntüleri izleyin, valla yazılar olmasa orası şam mı, yoksa bir batı başkenti mi anlamazsınız. türkiye'den daha ileri bir manzara. türkiye'de taksim'de şunu yapmak istesen başta devlet izin vermez, hadi devlet izin verse, devlet önlem almaz ve zamanında silah gönderilen ışid gelir patlatır event'ı. yani türkiye'de bunu yapamaz. avrupa ayarında bir manzara bu.

  https://www.youtube.com/watch?v=x8wc5lh7irk
 • ilginç görüntüler.
 • savaşın fitili ateşlenmeden önce dünya huzur indeksinde 75 ile 92. sıra arasında olan ülkenin eski günlerine dönüş sinyalleri verdiğini gösteren etkinlik.
  türkiye küresel huzur indeksinde 110. sıradan yukarı çıkamamış ve şuanda da 163 ülke arasında 145. sırada.
  daha önce de dediğim gibi esad ülkesinin bölünmesi karşılığında ne kadar işe yaramaz tip varsa bize kitleyip kendisi, eğitimli kesim ile şam'da refah içinde yaşamaya devam ediyor.
  bunu istese yapamazdı. ama bir anda en az 3 milyon ise yaramaz adamı ülkeden gönderme fırsatı buldu ve kullandı.
  arkasında da gerçekten dürüst, hesap yaparken bile müttefik devletlerini satmayan rusya'yı aldı. rusya da hakikaten bir defa bile geri adım atmadı ve hep korudu.
  'topraaaaak' gibi bir saplantısı olmadığı için de herşey onun istediği gibi gitti.
 • emevi camisinde namaz kilma hayalleri kuranlara kapak niteligindedir.
 • esad suriyesinin eski huzurlu günlerine adım adım döndüğünü gösteren etkinlik.

  suriye'yi bir islamofaşist diktatörlük haline getiremeyeceksiniz.
 • bu esadçıların çok ilginç argüman ürettiklerini gösteren video. suriyenin içinde bulunduğu durumun karmaşıklığı ve berbatlığına rağmen "ama burası aynı avrupaya benziyor" gibi argümanlarla esad'ı haklı çıkarmaya çalışıyorlar. tartışmayı esad-erdoğan vs. gibi isimler üzerinden yaparak meseleyi saçma bir boyuta indirgiyorlar.

  görüntüler başkent şamdaki emevi meydanından. esad aynı yerde 2012de güç gösterisi yapmak için bir miting yapmıştı. o mitinge katılım da bu etkinlikte olduğu gibi azdı. ama çok ya da az olması birşey ifade etmiyor. meydanın bir yanında tiyatro binası, bir yanında esad kütüphanesi. hemen arkasındaki yol, kasyun tepesindeki esadın sarayına çıkıyor. devasa kılıç anıtı ve kütüphane bahçesindeki hafız esad heykeli. yani bu meydan baas ideolojisini temsil ediyor. burada muhalif bir gösteri yapılması mümkün değildir.

  yani esadçılar diyor ki, bak avrupa, biz o kadar avrupalıyız ki renkli boyalarla parti yapıyoruz. o kadar avrupalıyız ki kızlı erkekli partiler yapıyoruz. ne var ki demokrasi ve refah için bunlar yeterli değil. tartışmayı saptırmayalım.
 • esad'ı demokrasi perspektifinden eleştirenlerin, esad'a karşı sunduğu alternatiflere bakalım mı?

  ahrar şam, el nusra, ışid...

  demokrasi ve refah için esad'ın yaptıkları yetmez diyenlerin, demokrasi alternatiflerine bakar mısın!

  soralım bu demokrasicilik oynamayı seven arkadaşlara.

  çoluğun çocuğun şam'da bu meydanda mı yaşasın istersin, rakka'da mı?

  tanım: mezhepçi teröristleri üzen event.
 • yüzbinlerce insanı katleden bir rejimin avrupai bebeleri tavlamak için yayınladığı masturbasyon videosu. baştaki, herifçioğlunun kimyasal silahlarla sivil katlettiği artık dünya tarafından tescillenmiş. adam fosfor , varil bombalarını nerdeyse kullanmaktan bitap düşecek. hastane, postane, çarşı-pazar ne kadar sivil yoğunluğu olan yer varsa , havaya uçurmaktan, parçalanmış bebek resimleri seyretmekten zevk alıyor sanırım. bir katili savunma midesizliğine lüzum yok.

  esed'in goebbels'i iyi çalışıyor demek ki! 70 küsür yıl önce de buna benzer videolar yayınlanıyordu, bol "über alles"li.

  führer esed über alles!

  edit: işid için tanım: esed'le insan katletmekle yarış eden soysuzlar sürüsü. esed direkt masum katlediyor, işid ise işkence ile görmeye tahammül edemeyeceğimiz türden. vahşete imza atan, sebepsiz yere masum kanı akıtanlara lanet olsun. ekşili bazı elemanların salt küfürlü entrylerini de "fikrin sona ermesi" olarak görüyorum. vahhabi ya da esed rejimi, hangisi olursa olsun sivil katledenin allah belasını versin. ben bu videoyu gördüm ve hazırlayanlar hakkında görüşümü yazdım. işid köpeklerinin propaganda videosu olsa , o köpeklere de saydırırdım. bu edit bazı -sözde- hümanist yazarlarımıza ithaftır.
 • orospu çocuklarının anlamamazlıktan geldiği slogandır.

  siz gelip içine sıçmasaydınız ülke zaten almış başını gidiyordu.

  ama hala yok öyle yok böyle. 5 yıldır süren bir savaş var ortada. tabiki insanlar stres atacak artık.

  haa isterseniz ülkeyi size verebilirim önünüze gelenin kafasını kesin, önünüze gelene tecavüz edin falan.

  amına koduklarım sanki suriye'ye özgürlük, demokrasi falan getirecek orospu çocukları.