şükela:  tümü | bugün
 • eddie fisher sarkisi:

  i love you because you understand, dear
  every single thing i try to do
  you're always there to lend a helping hand, dear
  but most of all i love you 'cause you're you.

  no matter what the world may say about me
  i know your love will always see me through
  i love you for the way you never doubt me
  but most of all i love you 'cause you're you.

  i love you because my heart is lighter
  every time you're walking by my side
  i love you because the future's brighter
  the door to happiness you've opened wide.

  no matter what may be the style or season
  i know your heart will always be true
  i love you for a hundred thousand reasons
  but, most of all i love you 'cause you're you.
 • elvis presley'in 23 mart 1956 tarihli debut albümü elvis presley'in 5. sırasında yer alan ballad. ilk dönem elvis presley country balladları gibi samimi, hüzünlü ve buğulu bir kayıttır; genç presley'in albümde sesini en etkili kullandığı kayıtlardan birisidir, öyle böyle değildir.

  kayıt pürüzlü bir kayıttır, zira elvis presley'in debut albümü elvis presley ve sonraki albümlerini çıkaracağı plak şirketi rca records'tan önceki döneme; sun records-sam phillips dönemine aittir. bu yaklaşık 3 yıl sürmüş ortaklığın elde kalmış, sonra anlaşmayla rca'in eline geçmiş meyvelerinden biridir. (presley hayranlarına çok şey ifade eder bu samimi, içten, iç burkan kayıtlar.)

  bir leon payne bestesidir ayrıca i love you because; esaslı bir country ballad örneğidir. 1949 senesine aittir ve döneminde klasikleşmiştir. (sam phillips, benzer tarihlerde kayda girdiği johnny cash ile de kaydetmiştir bu şarkıyı. 1960 tarihli sings hank williams albümünde erişilebilir kendisine, belirteyim.) şahane bir kayıttır, nostalji -bu lafı da hiç sevmem- seven mekan sahiplerinin el atmamış olduğu bir güzelliktir. girişindeki fiddleından tutun, o western esintisine, tatlı solosuna kadar, pek hoştur; dönem şarkısıdır.

  hele ki country denince akla ilk banjo ve çok eski çizgi filmlerde buggs bunny'nin söylediği -genelde yosemite sam'i oynatırdı yavrum ahah- hareketli parçaların akla geldiği diyarlarda, nimettir nimet. hey yavrum hey!