şükela:  tümü | bugün soru sor
 • louis c.k.'nin eylül ayındaki toronto film festivali'nde gösterilecek yeni filmi. 35 mm ile ve siyah beyaz çekilmiş. heyecanla bekliyoruz efendim.

  şöyle daha ayrıntılı bilgilerin olduğu bir link de var

  edit : son olanların ardından filmin gösterime girmesi mucize gibi görünüyor. filmi çekebilmek için horace and pete'den kazandıklarını buraya yatırmış olması ayrıca filmin büyük ekranda izlenmeyi hak ettiğini çok vurgulaması, özellikle insanları davet etmesini falan göz önünde bulundurunca durum baya üzücü bir hâl alıyor. film hakkında louie'nin yazısı

  son edit : imla
 • louis ck 2015 yapımı auteur web dizisi horace and pete'te olduğu gibi bu sefer de kimseye bilgi vermeden, hiçbir reklam çalışması yapmadan bi anda ortaya çıkarmış yaptığı işi. 3 ayda çekip yapım sonrası aşamaları bitirip toronto'ya hazır hale getirmiş.

  ilk bilgilere göre woody allen'ın manhattan'ı tarzında bir iş. işlenen konu da önceden louis ck, woody allen, roman polanski gibi adamların da başını ağrıtan cinsel taciz suçlamaları. ve isimden de yönetenden de anlaşılacağı üzere ebeveynlik.

  filmde bolca tabu konu, politically incorrect kelimeler, şakalar komiklikler var sanırım. louis konuyla ilgili, "bir şeyi hazırlarken izleyiciyi düşünemezsiniz. bunu yaparsanız, onlara gerçekten kendi içinizden çıkan bir şey vermiş sayılmazsınız. bu seyirciye 'ben böyle bir film yapsam olur mu?' gibisinden bir soru sormaya benzer." demiş. haberin orijinali için

  anladığım kadarıyla bu sefer önceki işlerinde kullandığı self distribution modelini kullanmak yerine bir dağıtıcıyla anlaşıp filmini gösterime sokmak istiyor. live at the beacon theater stand-up gösterisini kendi sitesinden 5 dolara satışa sunup 12 gün gibi kısa bir zamanda 1 milyon dolar kazanmıştı. kazandığı paranın 500 binlik kısmını yapım ve ekip giderlerine ayırmış, 280 binlik kısmını 5 farklı yardım kuruluşuna bağışlamıştı. geri kalan 220 binlik kısmı içinse "hiçbirinizi ilgilendirmeyen korkunç, iğrenç şeyler yapacağım. her neyse 1 milyonda 220 bana yeter." demişti.

  bu arada henüz malum ortamlara düşmüş bir film değildir. sitelerde bu isimle arattığınız takdirde sonuçlar sayfasında bol miktarda daddy'li pornoyla karşılaşmanız kaçınılmazdır.

  3 ay sonrası editi: cinsel taciz suçlamaları times makalesi sonucunda tepeye ulaşarak patladı ve louis'nin kariyeri pratik olarak bitti diyebiliriz. son gelişmelerden sonra film muhtemelen gün yüzü görmeyecek. üzücü.

  edit 2: haberlere göre louis ck dağıtımcıdan filmin haklarını geri alacak. orchard şirketinden aldığı 5 milyon doları geri ödeyip üzerine dağıtımcının reklam çalışmaları için harcadığı 500 bin ile 1 milyon dolar arasında bir parayı da ödeyerek. kaynak film louis'nin eski işlerinde olduğu gibi louisck.net adresinden satılacak gibi görünüyor. çünkü bu şartlar altında kimse o filmi göstermez. yazık oldu. horace and pete'i çok özenerek yapmıştı ve hiç ilgi görmemişti. en son insanlar izlesin diye hulu'ya satmıştı. bu sefer yaptığı işi direk gösterime sokmak istedi ama olmadı.
 • (bkz: #71724588)
 • dağıtımcısı orchard'ın amerika'da gösterime sokmaktan vazgeçtiğini duyurmasının ardından, dünya çapında farklı dağıtımcılarının aynı kararı aldıklarını bildirdikleri film. fransa, israil, iskandinavya ve orta doğuda filmin dağıtımını yapacak şirketler, bundan vazgeçtiklerini duyurmuşlar. yakın zamanda gösterime girmeyecek gibi görünüyor.
 • ergenlik cagindaki bir kizla yasli bir film yonetmeninin iliskisini konu alip ayni zamanda bunu siyah-beyaz cekerek hemen hemen benzer konuyu isleyen kendisi de sevgilisinin 20 yasindaki uvey kiziyla iliskiye giren woody allen'in manhattan'ina selam cakmayi planlayan louis c.k.'in kadinlari taciz edip onlerinde masturbasyon yaptigi gerekcesiyle gosterimden kaldirilan filmi.
 • dünyanın en iyi filmi.
 • film iyi degil ama beni acayip bir soka ugratti.

  louis ck gelecege seyahat edip basina gelecekleri ogrenmis sonra donup hem ozur hem de cevap niteliginde bu filmi yapmis baska aciklamasi olamaz.
  resmen beynim yandi filmde gecen konularla louis ck'in cinsel taciz gercegini irdelerken.
 • louis ck'in sexual harrasment davasından sonra dağıtımı tamamıyla iptal edilen film. birkaç aydır internetten izlenebiliyor ve büyük ihtimalle louie bu saçma durumdan kurtulunca kendi sitesinden de diğer her ürünü gibi 5 dolara satışa çıkaracaktır. aslında 5 dolardan fazlası da eder çünkü john malkovich ve rose bryne gerçekten iyi oturtulmuş karakterlere. casting'i kafasından, yazarken yaptığını söylüyordu louis ck horace and pete ile ilgili bir röportajda. büyük ihtimalle bu filmde de seçme falan olmamış, filmi yazdıktan sonra telefonu açıp seni düşündüm demiştir malkovich'e.
  --- spoiler ---

  ayrıca doğum günü partisi sırasındaki şatafatla ilgili pamela adlon, 'türk gangsterlerin verdiği partilere benziyor, onlar çocuklarının adını bile bilmez' diyor. hiç türk gangster tanımadım ama internette spot-on diyen birkaç kişi var.

  --- spoiler ---